Jak uruchomić ..ReadyBoost

No wlasnie… wypowiadajce sie na temat opcji " ReadyBoost" Napisalem w temacie " Jaki Pendrive " do Visty to nikt nie odpowiada wiec moze zaczne nowy temat i skopiuje mojego ostatniego posta w tamtym temacie. Otóz nurtuje mnie pytanie…Na stronie M$ piszą…

Nie rozumiem… Viste zazwyczaj instalujemy na nowych PeCetach. Wiec nie wiem kto sie bedzie bawil w jakies karty rozszerzen w srodku plyty glownej. Moze zle zrozumialem… ? W takim razie gdzie mam podlaczyc… tą karte ?

Podlaczam 512 SD do Aparatu i nie ma takiej opcji. We wlasciwosciach tego dysku wymiennego pisze ze nie jest podlaczona ta karta do odpowiedniego portu by moc skorzystac z ReadyBoost… Moze nie mam sterow do USB 2.0

Sterowniki uaktualnialem od USB do 2.0 od XP… i widze

beztytu322unz3.jpg

A… poki tego nie sprawdze to po co mam kupywac Pendrive’a skoro i tak moze nie działac… Moja plyta to Giagbyte K8NSC… wiec… USB 2.0 Posiada… Podłaczam aparat ( i telefon komorkowy z karta SD 512 ) do gniazd USB na panelu z przodu jak i z tylu obudowy i wszedzie to samo… Moze ktos mnie oświecic ?

1 - ReadyBoost nie działa na kartach pamięci

c81c4417ff5b8589.jpg

2 - działa tylko na szybkich pendrivach, podłączanych do USB 2.0

0d34a5c83d7d39b3.jpg

3 - Kingston DataTraveler DTII o odpowiedniej wielkości (w Twoim przypadku min. 512MB)

Pozdrawiam

Tak to wiem… No a to co Ty pokazales to nie jest czasem Podlaczony aparat z kartą? Przeciez na stronie M$ Wyraznie pisze ze karty SD i pendrive’y

http://allegro.pl/item167816988_wyprzed … 5_99_.html

A ten tandem pojdzie ?

Cytat z textu… M$

Jeżeli tak piszą? Może jak pojawią się szybsze karty SD?

To jest karta SD w czytniku :slight_smile:

Poszukaj może DTII Kingstona

Pozdrawiam

Co do karty jaka mam to…

http://allegro.pl/item166645739_kingsto … pobra.html

Wiec wydaje mi sie ze nie jest " najwolniejsza " nie jeden Pen… jest DUZO wolniejszy od mojej SD…

Szybkość zapisu danych do 6 MB/s (z adapterem lub bez)

Szybkość odczytu danych do 8 MB/s (z adapterem lub bez)

Proszę zmienić temat postu na konkretny i używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

a nie lepiej cos takiego :

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=5153

Jedne z najszybszych pendriv za taka cene

Ja mam kartę SD 256mb włożoną od czytnika i działa.

No wlasnie…Jeszcze nie masz tego w skali 1:1… bo ramu masz 1 GB na karte 256 MB… A mozesz powiedziec jak ten czytnik masz podłączony ? Masz jakis aparat by sprawdzic czy przez aparat działa ? Ta karta? i readyBoost ?

Ja mam 512MB RAM karte microSD 256MB i czytnik pentagram i nie moge tej funkcji uzyc :frowning:

Wydaje mi sie ze minimalnie chyba potrzebujesz 512 SD… Ja tez wlasnie MiniSD ale wsadzana w adapter… i z poziomu aparatu nie wychwyca… nie wiem juz od czego to zalezy…

potrzebujesz czytnik kart, w wiekszosci przypadkow przy podlaczaniu przez inne urzadzenie typu cyfrowka nie dziala - sprawdzone u mnie na Fujifilm FinePix s5600 - karda xD 512MB, przez aparat nie dziala, przez czytnik smiga az milo, podobnie z inna cyfrowka na karty sd

@plgracz

"1 - ReadyBoost nie działa na kartach pamięci

2 - działa tylko na szybkich pendrivach, podłączanych do USB 2.0"

nie wiesz - nie udzielaj sie

poszukaj na angielskiej stronce microsoftu, jest podana dokladna lista urzadzen obslugiwanych przez ta technologie, jest rowniez opisana zasada dzialania jej, podane sa wymagane predkosci zeby dzialalo, itp.

podpowiem wam: wiekszosc pendrive-ow, (wg. strony microsoftu) o duzej pojemnosci, tj 1gb i wiecej, czasem pewnie i 512mb, sklada sie z wiecej niz jednej kosci flash, w ktorej kosc pierwsza jest szybsza, lecz o niewielkiej pojemnosci, a druga kosc jest wolniejsza, i nie nadaje sie ona do ReadyBoost, a jako ze Vista usrednia ten wynik, a dane o pojedynczych kosciach nie sa do sprawdzenia, tak wiec w wiekszosci penow o podanych przezemnie pojemnosciach moga byc klopoty z ReadyBoost

jako ze karty pamieci sa ‘jednolite’, powinny dzialac, jesli tylko wytrzymaja dana predkosc

za kilka dni (po feriach) wyprobuje na mmc+ 1gb, bo sam jestem ciekaw…

np. odtwarzacz MP4, jakiejs badziewnej firmy, o pojemnosci 1gb, jest nieobslugiwany, za to samsung 256 mb, jest obslugiwany i smiga az milo

linka do oryginalnego artykulu nie dostarcze, bo nie mam go juz, musicie pogooglowac lub poszukac w Search na microsoft.com

w razie czego moge pomoc :slight_smile:

Niestety, to co pisze Microsoft na swoich stronach nie zawsze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Sprawdziłem 4 karty SD (1GB i 2GB) dwóch producentów i niestety nie działają.

Pozdrawiam

prawdopodobnie karta shitowa, ze nie obsluguje takiej predkosci, tj. bodajze 4mb/s zapisu i 3mb/s odczytu //badz tez odwrotnie, nie pamietam juz :PP//

Trudno tak zakwalifikować Kingstona

Ja mam tę kartę pamięci:

http://allegro.pl/item167631265_512mb_k … chowa.html

I ten czytnik kart:

http://allegro.pl/item167200958_czytnik … drive.html

I ReadyBoost mogę włączyć, choć osobiście z tego nie korzystam, bo myślę, że przy 1,5 GB RAM-u nie ma sensu.

U mnie ta funkcję widzi a używam karty SD 1GB firmy M Power 133X wraz z najtańszym czytnikiem kart. Sama karta też (już) tania.

Oczywiście USB 2.0

Ja mam karte MiniSD ta ktora wczesniej pokazalem… i nie jest " najwolniejsza " Nowka oryginalny Kingston. Parametry na MiniSD to sa bardzo bardzo znakomite… i wydaje mi sie ze za takiego pena musialbym " troche" zaplacic … No to teraz juz wiem… szkoda ze nie mam od kogo czytnika kupic… Choc… sa nie drogie… no ale jak na czytniku nie zadziala to po co mi i on :)…Ale chyba bardzo warto wyprobowac ! : )

Złączono Posta : 20.02.2007 (Wto) 19:28

Ok juz sprawdzilem i dziala z czytnikiem takim za 50 zł czyli w miare lepsiejszym. : ) Smiga ino miło. Tylko powiedzcie mi jak to sie odnosi do gier… bo system odciaza troche bo tez wiele rzeczy laduje sie na karte… a jak to jest z grami ?

podsumowujac - majac 1GB ramu czy warto wsadzac szybkiego pendrive do tego readyBoost ? ile % zyskam na szybkosci ?

Ktos juz pisal ze na 1 GB ramu jest to roznica niezauwazalna…Ile w tym prawdy…

Złączono Posta : 21.02.2007 (Sro) 9:18

Chociaz wyraznie jest napisane na stronach M$