Jak uruchomić skaner lide200?

canon, producent skanera kończy wsparcie dla skanera lide 200 na windows 7, czy jest jakies rozwiązanie bym mógł z niego korzystać pod windows 10?

Uruchom Instalację sterów “w trybie zgodności z Windows 7” Ja mam skaner z sterami do XP i on chodzi na 10-tce.

pomysł niczego sobie, wypróbowałem, instalacja sterowników przeszła, ale skaner nie uruchamia się pod systemem.
myśle sobie, czy na wirtualnym systemie w7 na hiper-v, może virtualbox, lub vmwware, moża byłoby uruchomić. Jeszcze jest xp, ale on chyba nie wchodzi na w10.
ale czy na tych virtualach ,porty usb sa aktywne, ze można zainstalować skaner?

można

Jeszcze można spróbować zgodności z Windows 8 / 8.1 ale możliwe, że to nic nie da na nowszym Windows 10 (po dwóch latach mogło się wystarczająco dużo zmienić w Windows 10):

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hardware-winpc/is-there-a-scanner-driver-for-canoscan-lide-200/8df87d2f-657e-4bd3-b3d5-0198575b26c4

lub problem powoduje coś innego.

tak jak zrozumiałem, z wpisów w załączonym linku, sterownik się instaluje, ale tak jak u mnie skaner jest martwy.
wrócę do fragmentu poprzedniego mojego zapytania, jeśli na systemie wirtualnym można uaktywnić porty usb, to może jest ktoś co robił na w10 i do niego kieruje pytania

  • jaki program do tego celu najlepiej wykorzystać/virtualbox, vmware, ms virtual pc, czy hiper-v/?
  • na którym z tych programów najprościej będzie można uruchomić ms xp, w7?
1 polubienie

Polecam virtualbox. Jest banalny w obsłudze. Mam w pracy na linuksie postawioną maszynę wirtualną z windowsem, do której jest podpięty skaner na potrzeby jednego programu i wszystko działa dobrze.
Tylko czy to nie strzelanie z armaty do muchy? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jak się nie uruchamia, to Ty masz go uruchomić, nie masz programu do tego skanera? Program i uruchamiasz go z pozycji programu, bo z pod Windowsa go nie uruchomisz. Dodatkowo zainstaluj stery “ręcznie” plik .inf i ppm “zainstaluj”.

1 polubienie

#pocolog, może masz racje, jest tylko jedno ale, zmiana systemu na windows 10 to następny skaner na półce /?/

#stens1950, tak właśnie zrobiłem, jak napisałem skaner widzę w aplikacjach do skanowania, naps2 i scanitto, ale kiedy próbuje uruchomić skanowanie, pojawiają się komunikaty, ze system nie może nawiązać pracy ze skanerem bo…go nie widzi.

Masz tutaj stery na 8.1 spróbuj
https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/scanners/lide_series/canoscan_lide_200.aspx?type=drivers&language=&os=WINDOWS%208.1%20(64-bit)