Jak uruchomić TV przez kabel DVI-Component pod Win Xp?

Cześć,

posiadam komputer z Win Xp i kartą graficzną Geforce 8600GT z dwoma wyjściami DVI. Podłączyłem TV LG 37LC3R kablem DVI-Component (czerwony, niebieski i zielony). Po wyborze źródła Component na TV ciągle widniej napis “Brak sygnału”.

Próbowałem różnych ustawień ekranu nView jak i różnych rozdzielczości (załączniki) ale obraz nie chce się pokazać. Czy coś jeszcze powinienem włączyć, doinstalować?

nview_tryb.thumb.jpg.599baecf00a6568e1e0

resolution.thumb.jpg.f64a70148756a92ea3a

Wyświetlacz pojedynczy ?

Nie, wyświetlacz pojedynczy wyłącza drugie urządzenie, czyli jak dam wyświetlacz pojedynczy i wybiorę TV to monitor robi się czarny a na TV wciąż brak sygnału.

Rozumiem, że masz adapter DVI -> Component? Czy telewizor ma HDMI? Wtedy możesz zastosować adapter DVI -> HDMI.

Mam kabel DVI-Component. Telewizor ma HDMI ale po pierwsze oba zajęte a po drugie nie mam kabla DVI-HDMI stąd zależy mi aby uruchomić TV poprzez posiadany już kabel.

Jaki model telewizora? Z tego wynika, że problem leży po stronie telewizora. Jeśli brakuje Ci wejść HDMI, to możesz kupić Switch HDMI, który pozwoli Ci na swobodne przełączanie pomiędzy urządzeniami sygnałowymi. Sprawdź czy inne urządzenia sygnałowe działają na componencie.

TV LG 37LC3R

Nie mam niestety innych urządzeń, które mógłbym podłączyć pod Component. Ale bez problemu działają HDMI czy AV.

A właśnie zauważyłem, że w ustawieniach rozdzielczości panelu kontrolnego Nvidia przy TV mam do wybory tylko łącza S-Video oraz kompozytowe - nie ma na liście Component. Może tu jest problem?

connector_select.thumb.jpg.bdb0ba7541df5

Wystarczy przejściówka DVI-HDMI (15 zł) i nie powinno być wtedy kłopotu z dźwiękiem .

Spróbuj obniżyć rozdzielczości , tak aby sumarycznie nie przekraczały rozdzielczości obsługiwanej przez kartę .

Zmniejszyłem rozdzielczości do minimum ale nie pomogło.

Belinea VGA (jeden cyfrowy drugi analogowy) ?

Nie wiem czy rozumiem dobrze pytanie, ale spróbuję odpowiedzieć. Nie, monitor (Belinea) podłączony jest kablem DVI-DVI.

To podłącz BELINEA za pomocą VGA (analogowe) skoro TV jest połączony z komputerem łączem analogowym .

Łącza analogowe to jednak przeżytek .