Jak uruchomić Windows z dysku twardego znajomego?

Witam,

Czy jest taka możliwość że podłączając dysk twardy znajomego w zamian mojego dysku komputer pracował na jego Windows?

Jak to jest jak jego dysk podłączyłbym np. pod swoje kable z napędu? A swojego nie odłączał? Co musiałbym zrobić żeby pracować na jego Windows? :slight_smile:

pierwszy warunek,musicie mieć podobną rodzine procesorów (np AMD,choć nie zawsze to da ruszy ) i ten sam chipset,a tak myśle że tak nie jest,podłączenie fizyczne kolegí twego dysku jak najbardziej,i działanie go w trybie SLAVE ,czyli będzie system startował z twego dysku,a jego dysk będzie jako dodatkowy

pierwsza sprawa: dysk kolegi jest ustawiony na master, Twój też, więc w BIOSIE musiałbyś wybrać z którego ma startować

druga sprawa, najważniejsza: przy różnej konfiguracji sprzętowej będzie problem ze sterownikami i w systemie trochę się namiesza, krótko mówiąc.

kolego powyżej, przeczytaj na spokojnie swój post :roll:

chodziło mi o to że system kolegi u niego nie wystartuje ,bo system wykryje duże niezgodności sprzętowe i podczas ładowania systemu pokaże mu się blue screen.

Można to spróbować

http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_ … p-625.html

przemopk czyli jak dysk kolegi ustawiony na master podłączę zamiast swojego dysku to powinno działać, ale nie wiadomo jak ze stabilnością jak się już uruchomi, tak?

dokładnie, plus opis porady @Tobi.

Pamiętaj, że możesz narobić szkody koledze (w jego systemie)

Da się pracować na dysku i systemie kumpla wstawionym do twojego kompa.Wystarczy przed wyjęciem dysku z komputera kolegi wykonać kolejno:1.PPM na Mój komputer >Właściwości >Sprzęt >Menedżer urządzeń>Kontrolery IDE ATA/ATAPI >rozwinąć listę.Następnie PPM klikasz na kontroler płyty głównej (zwykle ostatni kontroler na liście)>Właściwości >Sterownik >Aktualizuj sterownik.Otworzy się Kreator aktualizacji sprzętu,zaznaczasz: Nie,nie tym razem >Dalej >zaznaczasz: Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji >Dalej >Zaznaczasz :Nie wyszukuj,wybiorę sterownik do zainstalowania >Dalej >Zaznaczasz Standardowy podwójny kontroler PCI IDE >Dalej następuje zmiana sterownika.Klikasz Zakończ,restartujesz komputer i sprawdzasz w menedżerze urzadzeń czy teraz sterownikiem jest standardowy podwójny kontroler PCI IDE.Jeżeli jest,to możesz śmiało odłączyć dysk od komputera kumpla i wstawić do swojego.Najlepiej jako master.

Cały wic polega na zamianie sterownika płyty głównej na sterownik systemowy i wtedy można śmiało przenosić dysk z systemem z komputera na komputer.Sprawdzone,stosuję to bardzo często.

Dodane 10.03.2010 (Śr) 22:23

To co opisałem to jest dokładnie to co jest w podanym wyżej linku.

Dodane 10.03.2010 (Śr) 22:33

Dodam jeszcze,że po przeniesieniu dysku system kolegi będzie wykrywać twoje urządzenia i trochę może to potrwać.Czasami się zdarza,że samoistnie zostaje zamieniony sterownik standardowy kontrolera PCI IDE na sterownik płyty na której aktualnie pracuje.Dlatego przed oddaniem kumplowi dysku sprawdź czy nadal jest standardowy sterownik kontrolera PCI IDE,jeśli nie,to zmień na standardowy inaczej dysk u kumpla nie ruszy.Trochę to skomplikowane,ale działa.

Dzięki za porady, poradziłem sobie :slight_smile: