Jak uruchomić zaporę windows?

Nie mogę włączyć zapory windows xp. Kiedy próbuje ją włączyć to pokazuje się komunikat : Przepraszamy. Centrum zabiezpieczeń nie może włączyć zapory systemu windows. i tak jest za każdym razem jak próbuje ją włączyć . Co mam zrobić by to naprawić ??

Na początek - czy usługa “Zapora systemu Windows/Udostępnianie…” jest włączona ?

Tą usługę też próbowałem włączyć i nic z tego :confused: Ten sam komunikat się pojawia.

Miałem dokładnie identyczny problem (żeby było śmiesznie, podejrzewam o ową awarię SP3 od Microsoftu, udostępniany, jako jedna z kluczowych aktualizacji). Moją receptą była re-instalacja systemu. Drugi raz nie zasysałem trzeciego Service Pack’a i jak do tej pory wszystko działa bez zarzutu.

Nie wiem jak ty to wyłączyłeś, ale OK. :smiley:

Jeśli chodzi o mnie, to ja całe centrum zabezpieczeń wyłączam ( i można też ewentualnie włączyć, ale tego nie robię) za pomocą TuneUP Utilities. Jest tam taka opcja, żeby włączyć całe centrum zabezpieczeń i poszczególne jego składniki.

Program trial, ale możesz zainstalować, ustawić i odinstalować :wink:

Start -> uruchom -> services.msc -> zapora… -> właściwości -> w zakładce logowanie czy masz ustawione na lokalne konto ??

Usługa zapory systemu windows musi startować automatycznie.

Restart i powinno działać.