Jak usprawnić Win XP?

(bez nazwy) #1

Miałem 512 MB RAM-u (2x256 MB), a teraz dołożyłem do trzeciego (jakby oddzielnego) slota 1 Giga RAM. (teraz system pokazuje 1,5 Giga RAM-u)

Jakoś nie czuję, żeby XP dostał skrzydeł.

Czy w systemie trzeba coś z tej okazji przestawić i jak się pokapować, który slot jest wiodący (pierwszy) a które uzupełniające (dodatkowe)?

W mojej płycie mam od procka trzy sloty pamięci.

Dwa koło siebie (gdzie włożone są te dwie pamięci 256 MB) i jeden lekko odsunięty od nich, gdzie włożyłem ten 1 Giga RAM.

(mareksolak) #2

A może to nie problem RAM'u tylko "zamulaczy"

start > uruchom > maconfig > uruchamianie - odznacz wszystko prócz antywirusa

• czyszczenie dysku > defragmentacja (najlepiej w awaryjnym)

• czyszenie rejestru

i sprawdź czy coś przyśpieszył

(bez nazwy) #3

Ja się zgadzam, że te - wymienione przez Ciebie - sprawy totalnie zamulają komputer, ale wydaje mi się, iż samo włożenie większej pamięci powinno w sposób widoczny przyspieszyć system.

Jedyne co widzę na ten moment, to podniesienie komfortu pracy z GIMP-em.

Czytałem instrukcje płyty i wynika, że ułożenie pamięci jest poprawne.

Wszystkie są taktowane 400 hz, tylko nie mam pewności, czy wszystkie są tego samego producenta "Kingstone"

(pysiu) #4

Tak teoretycznie powinno być widać różnicy ale może być że system sam w sobie zamula kiedy defragmentowałeś dysk , rejestr dużo niepotrzebnych plików i wpisów w rejestr też potrafi sporo zamulać :slight_smile: polecam zastosować ashampoo WinOptimizer 2009 sam to stosuje http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ow+vortalu!

(bez nazwy) #5

Ok, spróbuje później Twojej porady.