Jak usprawnić Win XP?

Miałem 512 MB RAM-u (2x256 MB), a teraz dołożyłem do trzeciego (jakby oddzielnego) slota 1 Giga RAM. (teraz system pokazuje 1,5 Giga RAM-u)

Jakoś nie czuję, żeby XP dostał skrzydeł.

Czy w systemie trzeba coś z tej okazji przestawić i jak się pokapować, który slot jest wiodący (pierwszy) a które uzupełniające (dodatkowe)?

W mojej płycie mam od procka trzy sloty pamięci.

Dwa koło siebie (gdzie włożone są te dwie pamięci 256 MB) i jeden lekko odsunięty od nich, gdzie włożyłem ten 1 Giga RAM.

A może to nie problem RAM’u tylko “zamulaczy”

start > uruchom > maconfig > uruchamianie - odznacz wszystko prócz antywirusa

  • czyszczenie dysku > defragmentacja (najlepiej w awaryjnym)

  • czyszenie rejestru

i sprawdź czy coś przyśpieszył

Ja się zgadzam, że te - wymienione przez Ciebie - sprawy totalnie zamulają komputer, ale wydaje mi się, iż samo włożenie większej pamięci powinno w sposób widoczny przyspieszyć system.

Jedyne co widzę na ten moment, to podniesienie komfortu pracy z GIMP-em.

Czytałem instrukcje płyty i wynika, że ułożenie pamięci jest poprawne.

Wszystkie są taktowane 400 hz, tylko nie mam pewności, czy wszystkie są tego samego producenta “Kingstone”

Tak teoretycznie powinno być widać różnicy ale może być że system sam w sobie zamula kiedy defragmentowałeś dysk , rejestr dużo niepotrzebnych plików i wpisów w rejestr też potrafi sporo zamulać :slight_smile: polecam zastosować ashampoo WinOptimizer 2009 sam to stosuje http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ow+vortalu!

Ok, spróbuje później Twojej porady.