Jak Ustabilizować Dalekie Połączenie Przez Wifi

Witam sprawa wygląda następująco. Router stoi w lokalu obok kawalek odemnie jak się z nim łącze mam 1-2 kreski więc sygnał dość słaby ale co jakiś czas rwie mi połączenie. Czy jest jakiś software do karty wifi żeby jakoś ustabilizować ten sygnał żeby nie zrywało połączenia ? Czytałem że to też kwestia ustawień karty sieciowej. mam ją skonfigurowaną w następujący sposób:

802.11b Preamble : Long and short

AdHoc 11n: Disable

Receive Buffers:256

Scan Valid Interval: 60

Transmit Buffers : 512

Wep TKIP 11n: Enable

Wireless Mode Selection 802.11b/g

Co moge zrobić żeby jakoś ustabilizować łącze żeby przytnajmniej nie zrywało mi połączenia?

virus0101 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Programowo raczej wiele nie zdziałasz. Masz laptopa, czy PC? Jeśli laptopa z wbudowaną kartą sieciową, to raczej nie da się wzmocnić sygnału, ale w wypadku PC można próbować z podłączeniem lepszej anteny. Pozostaje jeszcze dołączenie lepszej i większej anteny do routera, ale nie wiem, czy masz na to wpływ.

raczej wlasnie nie bardzo nie moge tam z tym routerem nic zrobic, a co do ustawień karty sieciowej ? Słyszałem że dobre ustawienia pomogłyby zależałoby mi na tym żeby chociaż nie zrywało mi połączenia. Pracuje na laptopie. Wie ktoś może za co odpowiada każda poszczególna funkcja któa wypisałem w głownym temacie? Adhoc itd ?

Na słaby sygnał zmiana ustawień nic nie pomoże. Daleko masz ten router? To jest inny budynek, czy inne pomieszczenie w tym samym budynku? Na siłę sygnału ma wpływ tak wiele czynników, że nie da się tego czasem fizycznie poprawić, a co dopiero programowo - pogoda, drzewa, ściany, konstrukcje metalowe, instalacje elektryczne i telekomunikacyjne, nawet meble, czy ludzie i zwierzęta - to wszystko może tłumić, odbijać lub zakłócać sygnał.

Jeśli to inny budynek w zasięgu wzroku, to może pomoże postawienie routera u Ciebie i zaopatrzenie się w solidną antenę zewnętrzną, a jeśli to lokal w tym samym budynku, ale w znacznej odległości lub na innym piętrze, to podejrzewam, że ściany i stropy będą przeszkodą ciężką do obejścia.

Wiec tak, wszystko znajduje sie w jednym budynku wygląda to tak że ja dwa metry od otwartych drzwi mam laptopa za drzwiami skrecam odrazu w lewo mam schody w dol (nieduze) nastepnie zamkniete drewniane drzwi z szybami wstawionymi do polowy drzwi i tam gdzies w tym lokalu dokladnie nawet nie orientuje sie gdzie jest ten router. Powiedz mi czy routerem WiFi Cerberus P 6331-42 bylbym w stanie to zrobić???

I jezeli chodzi o te ustawienia jak je najlepiej ustawić?

802.11b Preamble : Long and short

AdHoc 11n: Disable

Receive Buffers:256

Scan Valid Interval: 60

Transmit Buffers : 512

Wep TKIP 11n: Enable

Wireless Mode Selection 802.11b/g