Jak Ustabilizować Dalekie Połączenie Przez Wifi

(Illusion1010) #1

Witam sprawa wygląda następująco. Router stoi w lokalu obok kawalek odemnie jak się z nim łącze mam 1-2 kreski więc sygnał dość słaby ale co jakiś czas rwie mi połączenie. Czy jest jakiś software do karty wifi żeby jakoś ustabilizować ten sygnał żeby nie zrywało połączenia ? Czytałem że to też kwestia ustawień karty sieciowej. mam ją skonfigurowaną w następujący sposób:

802.11b Preamble : Long and short

AdHoc 11n: Disable

Receive Buffers:256

Scan Valid Interval: 60

Transmit Buffers : 512

Wep TKIP 11n: Enable

Wireless Mode Selection 802.11b/g

Co moge zrobić żeby jakoś ustabilizować łącze żeby przytnajmniej nie zrywało mi połączenia?

(Agatonster) #2

virus0101 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(jaru_r) #3

Programowo raczej wiele nie zdziałasz. Masz laptopa, czy PC? Jeśli laptopa z wbudowaną kartą sieciową, to raczej nie da się wzmocnić sygnału, ale w wypadku PC można próbować z podłączeniem lepszej anteny. Pozostaje jeszcze dołączenie lepszej i większej anteny do routera, ale nie wiem, czy masz na to wpływ.

(Illusion1010) #4

raczej wlasnie nie bardzo nie moge tam z tym routerem nic zrobic, a co do ustawień karty sieciowej ? Słyszałem że dobre ustawienia pomogłyby zależałoby mi na tym żeby chociaż nie zrywało mi połączenia. Pracuje na laptopie. Wie ktoś może za co odpowiada każda poszczególna funkcja któa wypisałem w głownym temacie? Adhoc itd ?

(jaru_r) #5

Na słaby sygnał zmiana ustawień nic nie pomoże. Daleko masz ten router? To jest inny budynek, czy inne pomieszczenie w tym samym budynku? Na siłę sygnału ma wpływ tak wiele czynników, że nie da się tego czasem fizycznie poprawić, a co dopiero programowo - pogoda, drzewa, ściany, konstrukcje metalowe, instalacje elektryczne i telekomunikacyjne, nawet meble, czy ludzie i zwierzęta - to wszystko może tłumić, odbijać lub zakłócać sygnał.

Jeśli to inny budynek w zasięgu wzroku, to może pomoże postawienie routera u Ciebie i zaopatrzenie się w solidną antenę zewnętrzną, a jeśli to lokal w tym samym budynku, ale w znacznej odległości lub na innym piętrze, to podejrzewam, że ściany i stropy będą przeszkodą ciężką do obejścia.

(Illusion1010) #6

Wiec tak, wszystko znajduje sie w jednym budynku wygląda to tak że ja dwa metry od otwartych drzwi mam laptopa za drzwiami skrecam odrazu w lewo mam schody w dol (nieduze) nastepnie zamkniete drewniane drzwi z szybami wstawionymi do polowy drzwi i tam gdzies w tym lokalu dokladnie nawet nie orientuje sie gdzie jest ten router. Powiedz mi czy routerem WiFi Cerberus P 6331-42 bylbym w stanie to zrobić???

I jezeli chodzi o te ustawienia jak je najlepiej ustawić?

802.11b Preamble : Long and short

AdHoc 11n: Disable

Receive Buffers:256

Scan Valid Interval: 60

Transmit Buffers : 512

Wep TKIP 11n: Enable

Wireless Mode Selection 802.11b/g