Jak ustalić adres IP?

Witam.

Mam problem, mianowicie ktoś podszywa się pod kolegę na stronie fotoblog

Czy jest jakakolwiek możliwość by ustalić kim jest owa osoba ? Może na początek czy można ustalić adres IP komputera/internetu, z którego wchodzą na jego wyimaginowany profil ?

Sam raczej do tego nie dojdziesz, po pierwsze nie twoja strona - czyli nie masz dostępu do ich logów, po drugie nawet mając adres IP praktyczni ci to nic nie da. Ale jeżeli zgłosisz takie coś na policję, to oni już mają możliwości (prawne) by do tego dojść.

Jak policja dojdzie do tego jak nawet nie wiedzą co to jest Gadu-Gadu ?

Kiedyś dzwoniłem do Kalisza na policję ponieważ ktoś pisał na starym nr nr GG siostrzenicy że odbiera sobie życie.

Powiedzieli że się nie znają na komputerach i nie wiedzą co to takie “coś” jak Gadu-Gadu.

Przysłali dwóch miejscowych i musiałem im wszystko wyjaśnić łopatologicznie na swoim komputerze.

Młody trochę zrozumiał, przy wsparciu starszy interweniował wyżej (kabaret) :wink:

Później sprawdziłem i to były tylko pogróżki miłosne do dziewczyny od jakiegoś zakochanego “barana” :frowning:

Nie ma wirusów/trojanów, zmienione hasło :?:

XMan wierz mi są wydziały policji które się zajmują takimi rzeczami, tylko raczej dzwoniąc na policję to oni od razu tego nie przekażą tego odpowiedniemu wydziałowi. Ale jeżeli złożysz, nie wiem jak to się tam nazywa, prawnikiem nie jestem, to na pewno maja obowiązek przekazać to do odpowiedniego wydziału.