Jak ustalić kogoś IP?


(Babaryba1) #1

Czy jest jakiś program lub inny sposób na ustalenie IP mojego adresata lub nadawcy ? Dzięki za podowiedzi.


(Hitm3n) #2

Zależy, jaki sposób już znasz, że chcesz inny.

I nadawcy czego? Maila? Wiadomości na GG?


(Babaryba1) #3

Nie znam żadnego sposobu.Szukam sposobu uniwersalnego-jeśli taki jest?


(Piosk7) #4

Są różne sposoby znajdowania IP w wiadomościach i to głównie zależy co to za wiadomość, jakiego typu. Nie znam "uniwersalnego sposobu" - to tak jak szukać ideału.


(Babaryba1) #5

Np na Bear Share, mail. Ktoś mi wysyla wiadomość tekstową.


(Drobok) #6

No nie powiedziałbym. Bez dostępu do serwerów przez jakie wysyłane są wiadomości, oraz serwerów dostawcy neta w wypadku wewnętrznego ip masz bardzo niskie prawdopodobieństwo na twoje "znalezienie ip". Jedyne co możesz do ściągnąć sobie pierwsze widziane przez serwer w wypadku gdy ty te ip widzisz. Ip wewnętrzne nic ci nie da bo i tak żadnego pakietu nie wyślesz bez przekierowania portów u usługodawcy. Np zewnętrzne dostaniesz jak wcześniej powiedziałem tylko za pomocą serwera. Jedyne jest to możliwe podczas wysyłania plików przez p2p.


(Babaryba1) #7

Dzięki za wyjaśnienia dotychczasowe =D>

-- Dodane 13.07.2011 (Śr) 14:22 --

Jeszcze jedno........Jakis program musi być bowiem zdarza się,że pisząc do odbiorcy ukazuje mi sie uwaga np "..twój IP ....to". Nawet ostatnio jak wszedłem na strone /sic/ mojej Przychodni Zdrowia.........dobre co!


(Hitm3n) #8

To skrypt na stronach internetowych.

A co do namierzania maili, jest takie coś - jakiś program jest, Microsoft go nawet wypuścił, wiem, że są wersje Lite i Pro, ale kurna jaka nazwa, to nie pamiętam.


(Zulowski) #9

Niestety po angielsku, jak wszystko co się z komputerami łączy :wink: