Jak ustalić kogoś IP?

Czy jest jakiś program lub inny sposób na ustalenie IP mojego adresata lub nadawcy ? Dzięki za podowiedzi.

Zależy, jaki sposób już znasz, że chcesz inny.

I nadawcy czego? Maila? Wiadomości na GG?

Nie znam żadnego sposobu.Szukam sposobu uniwersalnego-jeśli taki jest?

Są różne sposoby znajdowania IP w wiadomościach i to głównie zależy co to za wiadomość, jakiego typu. Nie znam “uniwersalnego sposobu” - to tak jak szukać ideału.

Np na Bear Share, mail. Ktoś mi wysyla wiadomość tekstową.

No nie powiedziałbym. Bez dostępu do serwerów przez jakie wysyłane są wiadomości, oraz serwerów dostawcy neta w wypadku wewnętrznego ip masz bardzo niskie prawdopodobieństwo na twoje “znalezienie ip”. Jedyne co możesz do ściągnąć sobie pierwsze widziane przez serwer w wypadku gdy ty te ip widzisz. Ip wewnętrzne nic ci nie da bo i tak żadnego pakietu nie wyślesz bez przekierowania portów u usługodawcy. Np zewnętrzne dostaniesz jak wcześniej powiedziałem tylko za pomocą serwera. Jedyne jest to możliwe podczas wysyłania plików przez p2p.

Dzięki za wyjaśnienia dotychczasowe =D>

Dodane 13.07.2011 (Śr) 14:22

Jeszcze jedno…Jakis program musi być bowiem zdarza się,że pisząc do odbiorcy ukazuje mi sie uwaga np “…twój IP …to”. Nawet ostatnio jak wszedłem na strone /sic/ mojej Przychodni Zdrowia…dobre co!

To skrypt na stronach internetowych.

A co do namierzania maili, jest takie coś - jakiś program jest, Microsoft go nawet wypuścił, wiem, że są wersje Lite i Pro, ale kurna jaka nazwa, to nie pamiętam.

http://lmgtfy.com/?q=howto+get+ip+from+email

Niestety po angielsku, jak wszystko co się z komputerami łączy :wink: