Jak ustalić w XP wersję gniazda USB (1,2) i czy ono jest?


(Kurss1005) #1

Witam, powiedzcie proszę, jak ustalić w XP SP3 wersję  gniazda  USB (1,2)  i  czy ono jest  aktywne oraz   gdy ono jest nieaktywne, jak je uaktywnić?


(Narv) #2

Windows XP z dodatkiem SP3 ma już zaimplementowaną obsługę USB 2.0, w systemie nie trzeba więc już nic uaktywniać. Ustawienia wersji USB znajdziesz w konfiguracji BIOS.


(Kurss1005) #3

 Mój XP byl aktualizowany kiedyś  z  SP2  do  SP3… Czy jest możliwe,  aby mimo  to  serwis  stawiając system i instalując ponownie SP3,  zainstalował mi  USB 1? Gdzie to jest w BIOS-ie, co tam trzeba sprawdzić (zmieniić) i jak  się do niego dostać (zapomnialam)?


(XMan) #4

Zainstalowane sterowniki do płyty głównej tzw. Chipset?

Zaktualizowany system przez Windows Update?

 

Nie zaszkodzi jak zainstalujesz i sprawdzisz jeszcze dodatkowo tą łatkę:

http://hostuje.net/file.php?id=d975d145c2506b9895689cc3ebdc640f

 

Po instalacji uruchom ponownie komputer…


(darek0107) #5

Nie możliwe, chyba że płyta główna ma fizycznie tylko USB 1


(fiesta) #6

Jak możesz instalować coś co już masz na płycie głównej?

Jeżeli MOBO ma USB 1.0 to system automatycznie zainstaluje sterowniki do magistrali w tym standardzie, a jeżeli na MOBO masz magistralę 2.0 (bardziej prawdopodobne) to system zainstaluje również odpowiednie dla tego standardu drivery. Jaki standard obsługuje twoja płyta znajdziesz w manualu do niej.


(Kylek) #7

USB 2.0 nie mają tylko bardzo stare komputery - takie 10-letnie lub starsze. Windows XP sam dobierze odpowiedni sterownik. Czasami trzeba zainstalować sterownik chipsetu, by USB działały prawidłowo lub włączyć tryb USB 2.0 w BIOS. Najlepiej, jak byś sprawdził model płyty głównej, wtedy dowiesz się jakie USB ona obsługuje. A żeby sprawdzić tryb pracy USB czysto empirycznie, można zbadać transfer pendrive (np. programem HD Tune) i porównać go z wynikiem na innym komputerze, który ma na pewno USB 2.0.


(MrBeckham666) #8

mi się wydaje żę po prostu jest usb.1.0 tylko jak to komputer z amd athlon lub celeron takie przypadki zdarzały się dość czesto. naszzescie kontroler kosztuje grosze.


(Kurss1005) #9

Sterrownik to Chipset?

Ta instalacja  na XP?


(XMan) #10

Wrzuć screena z:

ftp://ftp.cpuid.com/cpu-z/cpu-z_1.72-en.exe

zakładka Mainboard.