Jak ustanowić połącznie z internetem?

Kabel sieciowy podłączony ale nie można ustanowić połącznia. Jak to skonfigurować ?

Może napiszesz więcej szczegółów ?

Wpierw sprawdź kabel, może coś nie łączy.


http://cybertrash.pl/Tata/Neostrada%20T … rady…html

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic480465.html

http://www.look.pun.pl/narzedzia-i-prog … ow-29.html

nie odnajduje adresu sieciowego - taki mam komunikat

korzystam z kablówki, problem występuje z drugim komputerem, ten z ktorego piszę działa bez zarzutu, to coś z konfiguracją łącza

Moim zdaniem (mam internet u podobnego dostawcy), problem lezy w adresie MAC twojej karty w drugim kompie. Masz internet i mozesz go uzywac tylko z jednym kompem tzn. u ISP jest zapisane, ze tylko karta sieciowa o danym nr MAC moze sie polaczyc. Jesli to prawda (moge sie mylic oczywiscie) to jedyne wyjscie to polaczenie tego kompa przez proxy, ktorym bedzie komp z dzialajacym netem. podaj wiecej info to moze znajdzie sie inne rozwiazanie.

Skoro masz 2 komputery podłączone bez żadnego routera pod jeden kabel dostarczający Ci neta, to nikogo nie będzie dziwiło że na jednym z komputerów nie będziesz miał internetu. W sieci nie mogą istnieć dwa identyczne adresy IP. By korzystać na obu komputerach z jednego łącza musisz zaopatrzyć się w np. router.

ok załóżmy że mam jeden komp i chcę na nim ustanowic połącznie z netem, poza tym nie ma to znaczenia ile komputerów mam, chcę podłączyć jeden, wcześniej udało mi sie skonfigurowac ale bylo to raczej metoda prób i błędów, czy mogę liczyć na pomoc ?

Na początek sprawdź usługi DNS oraz DHCP czy są uruchomione (tryb auto).

a mozesz blizej to okreslic ?

Start -> Uruchom -> services.msc

Odszukaj usługi DNS i DHCP (klient DHCP, DNS), a następnie przestaw je na tryb uruchamiania automatycznego.

odnalazłem, w jaki sposób przestawić to w tryb auto ?

16d261179c5af8c3m.jpg