Jak ustawiać motywy za pomocą Emerald'a?

Przeszedłem teraz na Linuxa Ubuntu i chciałbym użyć tego stylu: http://gnome-look.org/content/show.php/ … tent=91200 wymaga on Emerald’a, zainstalowałem go, lrcz po wpisaniu w terminalu “emerald” wyskakuje mi coś takiego: emerald:

Screen 0 on display ":0.0" already has a decoration manager; try using the --replace option to replace the current decoration manager.

a dwuklik na plik nic nie daje, otwieranie pliku za pomocą polecenia “emerald” też nic. Pomoże ktoś ?

Przecież po ludzku jest napisane, spróbuj opcji --replace, czyli uruchom

emerald --replace

Ok, lecz nie wiem jak zmienić styl za jego pomocą i przy wychodzeniu z konsoli emerald się wyłącza i przy tym znikają paski z okienek.

To wystarczy, że go uruchomisz przez Alt+F2 (domyślny binding do “Uruchom program”). A jak chcesz mieć na stałe to dodajesz do listy aplikacji uruchamianych wraz ze startem. Z paczką emerald dostarczany jest tez chyba GUI, więc powinieneś mieć gdzieś w Aplikacje lub System odpowiedni programik do wyboru motywu.

Emerald jest jakiś dziwny, żeby zadziałał jakiś theme trzeba dodatkowo wpisywać w konsoli

emerald --replace

co mi nie pasuje. Jakie są jeszcze menadżery motywów ?

Z tego co się orientuję to jest tylko Emerald Theme Manager. A polecenie emerald --replace po prostu dodaj do sesji aby uruchamiał się wraz ze startem systemu.

Pozdrawiam!