Jak ustawić abym słyszał dźwięki z komputera i siebie z mic?

Jak ustawić abym słyszał dźwięki z komputera i siebie z mic?

Dzień dobry. Chciałbym otrzymać od Was poradę.

Kiedyś mając mikrofon z biedronki mogłem nagrywać rozmowy np. ze Skype’a. Było słychać i mnie i rozmówcę.

jednak po inwestycji w lepszy mikrofon (pojemnościowy na USB) ta możliwość mi przepadła.

I teraz mam wybór tylko taki, że słyszę:

  1. Albo tylko siebie (to co wpadnie przez mikrofon)

  2. Albo tylko to co mówi rozmówca (i wszystkie dźwięki z komputera)

Jak to połączyć? Może szkopuł tkwi w ustawieniach systemu Windows XP?

No ale też kiedyś na starym mikrofonie było tak jak chciałem.

Prosze o pomoc. Sam ustawiałem wszystko na zmianę przez godziny i żadnego efektu.

Albo uzyskałem swój głos albo dźwięki z komputera/głos mojego rozmówcy

Może dla pewności wkleję też screena “z tym czym dysponuję do zmiany”.

Poradźcie mi coś proszę. Ja grzebałem w tych ustawieniach ale żadnego efektu nie było.

Wciąż “albo, albo”.

Poniżej screeny:

screefo.jpg

Ten sam link co wyżej, ale podany bez tagów IMG (na wszelki wypadek, jakby nie działał):

http://img43.imageshack.us/img43/7508/screefo.jpg

Przypominam, że sprawdzałem już każdą kombinację w menu dźwiękowym GŁOS i AUDIO.

Ale wciąż bez efektu.

Z góry dziękuję za pomoc.

hmmm a mógłbyś pokazać jak wygląda zakładka “Mikser” (MSI) dla nagrywania ale z rozwijanej listy wybierz “Samson C01U”

od razu możesz odznaczyć wyciszenie dla “miks stereo” jeżeli będzie zaznaczone

… .a ja tak sobie myślę, że to nic nie da, ponieważ ktoś ma:

otwórz głośność główną kliknij opcje teraz nie pamiętam ale powinna pokazać się lista i tam szukasz mikrofonu i zaznaczasz później ok i będziesz miał mikrofon na wyjściu teraz trzeba tylko zwiększyć głośność mikrofonu z głosnikach

(pisze z 7 więc nie mam jak sprawdzić jak będę mógł sprawdzić to ci podam dokładnie)

Z tej listy nie mogę wybrać nic innego niż to co tam teraz widnieje, jest tylko jedna pozycja.

Nie wiem czy dobrze rozumiem Twój post, ale jeśli tak to…

A po jakiego grzyba skoro mikrofon mi działa? Co? Miałbym go nie zaznaczonego do tej pory? Jak Ci się wydaje?

Dodane 28.07.2011 (Cz) 19:19

Słuchajcie, to wygląda tak.

W okienku które poprzedza pokazanie się suwaków od głośności, można wybrać do czego te suwaki (do jakiego elementu) się pokażą.

Mam tam obydwa zaznaczone w nagrywaniu, I MIKROFON i STEREO MIX

Tak, obydwa:

fefey.jpg

I co jeszcze ważne, to czy mogę nagrywać dźwięki z komputera czy mój głos zmieniam za sprawą tylko tego jednego pola:

tutajt.jpg

Inaczej mówiąc, w zakładce GŁOS może być wybrane cokolwiek w “Nagrywaniu głosu” a i tak kompletnie nie ma to znaczenia.

Próbowałem w tym właśnie polu wybrać swój mikrofon (no bo przecież “głos”) a w polu DŹWIĘKI wybrać “Input” i po tym wyborze było słychać tylko dźwięki z komputera. Także to co się wybierze w drugiej zakładce kompletnie na nic nie wpływa.

Osobiście uważam więc, że nie da się tego zrobić. Poprzednim razem to działało ponieważ miałem mikrofon na wejście typu jack, wpinane do karty dźwiękowej, do której też wpina się kabel od słuchawek i że to wszystko “odbywało się na karcie”. Teraz kiedy mam mikrofon na USB, nie będę tego mógł zrobić. Tak to sobie tłumaczę.

Bardzo bym chciał aby jakiś ekspert też rzucił na to okiem, bo wszędzie to tylko próby i domysły, a ktoś kto jest zaznajomiony w tym temacie od razu będzie wiedział czy da się to zrobić, czy może jest to walka z wiatrakami. Są tu tacy?

dobra jestem już na XP więc ci pomogę

otwórz regulacje głośności->Opcje->Właściwości->wybierasz urządzenie wyjściowe czyli “Realtek HD Audio output”->Odtwarzanie->tam szukasz mikrofonu (albo nazwy twojego mikrofonu bądź przechwycone)zaznaczasz->OK

teraz w regulacji głośności szukasz mikrofonu tam gdzie jest głośność główna i odmutujesz i masz dźwięk z mikrofonu w głośnikach/słuchawkach

Nie mam tam żadnej nazwy swojego mikrofonu ani nawet napisu "przechwyt"

Natomiast (pisze to jakby miało coś wnosić) gdy z listy wybiorę “Realtek HD Audio INPUT” -> Nagrywanie, to mogą zaznaczyć “głośność mikrofonu”. Zaznaczam, ale suwaki są nieprzesuwalne. Wyblakłe, nie da się tu nic zrobić.

tylko że nas nie interesuje wejście tylko wyjście na głośniki musi coś tam być związane mikrofonem na pewno tam nie ma

u mnie na xp jest i ty też powinieneś mieć poszukaj w output musi tam być

Nie ma.

to poszukaj jeszcze w ustawieniach karty dźwiękowej tylko szukaj na wyjściu a nie na wejściu(nie mam takich sterowników więc ci nie pomogę)

jeśli mikrofonu na wyjściu nie masz to nawet jakbyś podpiął normalny mikrofon to nie było by twojego głosu w głośnikach

Moje ustawienia karty dźwiękowej to jest to co widzisz na screenach z niebieskim menu MSI. I co, widzisz tam coś takiego?

tam jest taki klucz (opcje odtwórz to i tam zobacz