Jak ustawić antene Lan- radiówkę na ślepo?

jak w temaciku :cry:

więc mam antenę od radiówki /panel/ do ustawienia na najlepszy oczywiście sygnał… i teraz tak…jestem zamontowana ok 12 metrów w okienku od strychu…antenę co przestawię, to muszę zlatywać na dól, żeby zerknąć w monitor jaki sygnał jest… już chyba z 15 razy tak zlatywałem mam dość :evil: I teraz mam pytanko co byście na moim miejscu zrobili,np; czy jest możliwość przedłużenia kablem monitora ,bo wolę go mieć na strychu przez ten czas ustawiania jak zlatywać na dół…wiem przydał by się w tym momencie np; laptop he ale nie mam… a wy co radzicie? :frowning:

Jest możliwość wydłużenia kabla ale po co ? Przenieś zestaw na strych i po problemie żadnych kosztów albo niech ktoś ustawia antene a ty patrz na zakres sygnałów możliwości rozwiązania twojego problemu jest kilka-naście :lol:

jak by tak było że ktoś mi może pomóc,to bym na forum nie pytał,jestem sam w domu niestety! A całego sprzętu nie będe przenosił wolę sam monitor przedłużyć kablem jest taki ,bo szukam na allegro i nie widzę a potrzebuję ok 15 metrów :-x

Wydaje mi się że sam nie ustawisz.

Będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc albo zadzwonić w tej sprawie do dostawcy.

Antena na strychu to nie najlepszy pomysł - ja mam na dachu.

Wszystko zależy od tego w jakiej odległości znajduje się nadajnik/antena oraz jaka jest siła sygnału.

Nie ma takiego długiego kabla , robią ale na zamówienie i koszt około 200zł , zapłacisz mi te 200 stówy to przyjade i zastąpie ten kabel i bedziesz miał po kłopocie. I nie pisz takich głupot bo napisałeś że “latałeś” tam i z powrotem już 15 razy a jabyś przeniósł monitor i jednostke to to bieganie by cię “kosztowało” max 4 razy tam i z powrotem. Więc sie zastanów płacisz 200zł albo przenosisz monitor i jednostke.

już dałem sobie radę bez kabla ,wszystko odbyło się prze Bluetootha :slight_smile: po prostu wgrałem specjalną aplikację na sybian za pomocą której, śledziłem swój pulpit komputera na wyświetlaczu swojego fona :stuck_out_tongue: lepszy rydz jak nic czyli na ślepo :smiley:

Zbych1 , jeśli według ciebie głupoty piszę ,to ty też nie pisz że byś tylko do mnie za 200zł wpadł z pomocą… jak nie wiesz ile by cie dojazd sam skrobnął,i uwierz na pewno by ci się to nie opylało :?

tzn ja anteny nie mam w środku pomieszczenia czyli strych tylko na zewnątrz budynku a ręką przez okno sięgam do anteny tylko z strychu :slight_smile: a nadajnik jest ok 400-500m w lini prostej od mnie,ale ok już dałem radę sobie sygnał łapie na 94% i lepiej nie da się ustawić chybą że antenę bym musiał zmienić bo mam panelową, a myślę o kierunkowej tak zwanej “yaga” bo podobno najlepsza jak do tej pory ta yaga jest od wszystkich na rynku polskim…

jezu… wielkie sorki nie 94% tylko 74% przepraszam kurcze pomyliłem się /za dużo dziś na głowie miałem…/ :frowning: i widzę że to bardzo mało jest co do sygnału nie? a teraz zainstalowałem i zmierzyłem sygnał tym Netstumbler i on tylko pokazuję signal+65 :o czyli jeszcze mniej…a net nawet śmiga :shock: a co do panelowej tej antenki to serio jest lepsza od yagi? Bo każdy twierdzi że kierunkowa jest lepsza jak ta panelowa :? aha czyli co muszę jeszcze ustawić ja lepiej i najlepiej za pomocą Netstumbler tak? #-o

SNR mam 35 a SNR+ 36 :frowning: a co do panelowej to mam podobna ale chyba z tego co pamiętam to 17db :?

-spokojnie, antena nie jest z allegro :wink: a co do polaryzacji to na panelu mam strzałkę skierowaną do góry czyli co żle? :? aha czyli SNR mam ok, tylko jeszcze by było żebym lepiej ją skierował do nadajnika tak? bo ten sygnał według mnie powinien być lepszy nie? Jak radzisz??

nie mam PLANETA dziękuję za nią /postoje/ jak ja miałem to cały system sie zawieszał itp :slight_smile: a mam obecnie kartę http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= … WL-G520%2B dobra ?? a można jakoś sprawdzić, ile dokładnie ten mój panel ma db ?

EDIT; właśnie byłem przekręcić antene na polaryzacje …strzałka poziomo /vertykalną/ a była cały czas ustawiona w pionie do tej pory,ale nic widzę że się nie zmieniło sygnał nadal taki jest SNR jest też 35 i nic się jednym słowem nie zmieniłO,ani nic nie da się odczuć po zmianie polaryzacji :expressionless: czy to też możliwe,i normalne że się nic nie zmieniło co do sygnału i SNR? Kurcze i nawet nie mogę złapać mocniejszy sygnał np 80% bo mam cały czas Link quality 76% Signal strength 71% a jak antenę lekko przestawiam to nawet spada do 65% i nie daje rady złapać mocniejszego… :expressionless: oto screen sygnały…

2c9a0cd735187313.jpg