Jak ustawić antene Lan- radiówkę na ślepo?


(Alfa1978) #1

jak w temaciku :cry:

więc mam antenę od radiówki /panel/ do ustawienia na najlepszy oczywiście sygnał... i teraz tak..jestem zamontowana ok 12 metrów w okienku od strychu..antenę co przestawię, to muszę zlatywać na dól, żeby zerknąć w monitor jaki sygnał jest.. już chyba z 15 razy tak zlatywałem mam dość :evil: I teraz mam pytanko co byście na moim miejscu zrobili,np; czy jest możliwość przedłużenia kablem monitora ,bo wolę go mieć na strychu przez ten czas ustawiania jak zlatywać na dół..wiem przydał by się w tym momencie np; laptop he ale nie mam.. a wy co radzicie? :frowning:


(Mhassi) #2

Jest możliwość wydłużenia kabla ale po co ? Przenieś zestaw na strych i po problemie żadnych kosztów albo niech ktoś ustawia antene a ty patrz na zakres sygnałów możliwości rozwiązania twojego problemu jest kilka-naście :lol:


(Alfa1978) #3

jak by tak było że ktoś mi może pomóc,to bym na forum nie pytał,jestem sam w domu niestety! A całego sprzętu nie będe przenosił wolę sam monitor przedłużyć kablem jest taki ,bo szukam na allegro i nie widzę a potrzebuję ok 15 metrów :-x


(XMan) #4

Wydaje mi się że sam nie ustawisz.

Będziesz musiał poprosić kogoś o pomoc albo zadzwonić w tej sprawie do dostawcy.

Antena na strychu to nie najlepszy pomysł - ja mam na dachu.

Wszystko zależy od tego w jakiej odległości znajduje się nadajnik/antena oraz jaka jest siła sygnału.


(Zbych ) #5

Nie ma takiego długiego kabla , robią ale na zamówienie i koszt około 200zł , zapłacisz mi te 200 stówy to przyjade i zastąpie ten kabel i bedziesz miał po kłopocie. I nie pisz takich głupot bo napisałeś że "latałeś" tam i z powrotem już 15 razy a jabyś przeniósł monitor i jednostke to to bieganie by cię "kosztowało" max 4 razy tam i z powrotem. Więc sie zastanów płacisz 200zł albo przenosisz monitor i jednostke.


(Alfa1978) #6

już dałem sobie radę bez kabla ,wszystko odbyło się prze Bluetootha :slight_smile: po prostu wgrałem specjalną aplikację na sybian za pomocą której, śledziłem swój pulpit komputera na wyświetlaczu swojego fona :stuck_out_tongue: lepszy rydz jak nic czyli na ślepo :smiley:

Zbych1 , jeśli według ciebie głupoty piszę ,to ty też nie pisz że byś tylko do mnie za 200zł wpadł z pomocą.. jak nie wiesz ile by cie dojazd sam skrobnął,i uwierz na pewno by ci się to nie opylało :?


(Alfa1978) #7

tzn ja anteny nie mam w środku pomieszczenia czyli strych tylko na zewnątrz budynku a ręką przez okno sięgam do anteny tylko z strychu :slight_smile: a nadajnik jest ok 400-500m w lini prostej od mnie,ale ok już dałem radę sobie sygnał łapie na 94% i lepiej nie da się ustawić chybą że antenę bym musiał zmienić bo mam panelową, a myślę o kierunkowej tak zwanej "yaga" bo podobno najlepsza jak do tej pory ta yaga jest od wszystkich na rynku polskim..


(Alfa1978) #8

jezu.. wielkie sorki nie 94% tylko 74% przepraszam kurcze pomyliłem się /za dużo dziś na głowie miałem../ :frowning: i widzę że to bardzo mało jest co do sygnału nie? a teraz zainstalowałem i zmierzyłem sygnał tym Netstumbler i on tylko pokazuję signal+65 :o czyli jeszcze mniej..a net nawet śmiga :shock: a co do panelowej tej antenki to serio jest lepsza od yagi? Bo każdy twierdzi że kierunkowa jest lepsza jak ta panelowa :? aha czyli co muszę jeszcze ustawić ja lepiej i najlepiej za pomocą Netstumbler tak? #-o


(Alfa1978) #9

SNR mam 35 a SNR+ 36 :frowning: a co do panelowej to mam podobna ale chyba z tego co pamiętam to 17db :?


(Alfa1978) #10

-spokojnie, antena nie jest z allegro :wink: a co do polaryzacji to na panelu mam strzałkę skierowaną do góry czyli co żle? :? aha czyli SNR mam ok, tylko jeszcze by było żebym lepiej ją skierował do nadajnika tak? bo ten sygnał według mnie powinien być lepszy nie? Jak radzisz??


(Alfa1978) #11

nie mam PLANETA dziękuję za nią /postoje/ jak ja miałem to cały system sie zawieszał itp :slight_smile: a mam obecnie kartę http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= ... WL-G520%2B dobra ?? a można jakoś sprawdzić, ile dokładnie ten mój panel ma db ?

EDIT; właśnie byłem przekręcić antene na polaryzacje ..strzałka poziomo /vertykalną/ a była cały czas ustawiona w pionie do tej pory,ale nic widzę że się nie zmieniło sygnał nadal taki jest SNR jest też 35 i nic się jednym słowem nie zmieniłO,ani nic nie da się odczuć po zmianie polaryzacji :expressionless: czy to też możliwe,i normalne że się nic nie zmieniło co do sygnału i SNR? Kurcze i nawet nie mogę złapać mocniejszy sygnał np 80% bo mam cały czas Link quality 76% Signal strength 71% a jak antenę lekko przestawiam to nawet spada do 65% i nie daje rady złapać mocniejszego.. :expressionless: oto screen sygnały..

2c9a0cd735187313.jpg