Jak ustawić aplet Monitor Sieci w XFCE

W środowisku graficznym Xfce, które coraz bardziej mi się podoba, można dodać do panelu aplet o nazwie Monitor Sieci. Po jego dodaniu należy w ustawieniach wprowadzić nazwę urządzenia sieciowego. W domu korzystam z sieci po wi-fi więc jako urządzenie sieciowe wprowadzam wlp3s0. Aplet działa wtedy idealnie pokazując mi szybkości z jakimi dane są pobierane i wysyłane. Jednakże w pracy korzystam z internetu po kablu i aby aplet działał, muszę ręcznie wpisać inne urządzenie sieciowe czyli enp5s0. Jeśli wpiszę te dwa urządzenia obok siebie, to aplet nie działa. Różnie próbowałem wpisywać - z przecinkiem, ze średnikiem - nie działa. Znacie jakiś sposób aby podać temu apletowi obydwa urządzenia żeby sam się przełączał na odpowiednie?

Wygląda na to, że drugi applet trzeba dodać.

A nie przeszło by coś w tym stylu ? http://unix.stackexchange.com/questions/126009/cause-a-script-to-execute-after-networking-has-started dla uruchamiania tego apletu ? 

dodajesz na pulpit drugi aplet dla drugiego połączenia sieciowego

Wszystkim dziękuję bardzo za odpowiedzi. Istnienie dwóch apletów nie wygląda dobrze, bo jeden z nich zawsze wskazuje same zera. Propozycja droboka  jest dla mnie zbyt “zaawansowana”. Ustawienia apletu znajdują się w pliku /home/user/.config/xfce4/panel/netload-10.rc  Wyedytowałem go do postaci:

Use_Label=true

Czemu jutro? Dodaj do monitorowania interfejs lo (“el-o”), local loopback :smiley: Najwyżej się coś wywali.

Network_Device=lo

 

Niestety, nie działa. Skubaniec sam nadpisał plik, o którym wyżej napisałem.

A może jakiś  mały skrypt, który podczas uruchamiania komputera będzie sprawdzał jakie połączenie jest dostępne i włączał odpowiedni applet?