Jak ustawić bootowanie pod Konsolę odzyskiwania z płyty CD?

Witam. Mam zamiar użyć u siebie narzędzia Konsoli odzyskiwania systemu z wypalonego na płycie CD pliku obrazu .iso zawierającego Konsolę.

I mam w związku z tym dwa pytania.

1. W tej chwili w BIOS-ie mam ustawione bootowanie jako pierwszy napęd CD/DVD , jako drugi dysk twardy.

Czyli na autorozruch płytki jest dobrze.

Pytanie: czy po wyjściu już z ekranu Konsoli po komendzie EXIT , muszę jeszcze zmieniać przed systemem na ekranie POST w BIOS-ie to ustawienie jakoś na hdd , czy nie ?

Bo w trakcie uruchamiania Konsoli, zaraz na początku prawdopodobnie będę musiał wcisnąć dowolny klawisz aby spowodować jej rozruch, a więc chyba coś się tam zmieni w tym ustawieniu ?

2. Czy wypalając ten plik .iso na płytce CD np. w Active ISO Burnerze, Ashampoo Burning lub Nero Burning ROM i uruchamiając z niej Konsolę odzyskiwania, koniecznie muszę jeszcze uprzednio zainstalować sterownik sptd.sys i protokół komunikacji SPTD czy nie ?

Pytam bo słyszałem, że sterownik ten stwarza podobno dużo, czasem dość poważnych problemów, a żadnych emulatorów poza może tym na razie nie zainstalowanym Active ISO nie posiadam. =P~

U mnie konsola odzyskiwania systemu wyświetla się podczas uruchamiania XP. Dałem cztery sekundy na wybór systemu i konsola wyświetla się nad systemem. Ruszę tylko strzałą do góry i enter. Jestem w konsoli odzyskiwania. Dałem cztery sekundy, żeby nie trenować sprintera. We właściwościach zaawansowanych Mój komputer ustawienia w Informacje o uruchomieniu systemu i debugowaniu, mam pół godziny na konsole odzyskiwania, 4 s na wyświetlenie wyboru. To musiała być startująca konsola, ale można taką pobrać na dysk, żeby nie mieć problemu z uruchamianiem płytek w razie awarii, że np. napęd nie odpowiada. Półtora roku temu, combofix zainstalował mi konsolę. Przyda się.

Rozumiem, ale jak to będzie dla tak uruchamianej Konsoli jak w moim przypadku ? Ty piszesz o Konsoli uruchamianej jako jednej z opcji startowych, zainstalowanej już na dysku.

A mnie chodzi o te ustawienia bootowania, czy jeśli dowolny klawisz uruchomi ten rozruch z płyty, a ustawienie w BIOS-ie jest jako pierwszy napęd CD/DVD , drugi HDD - to po wyjściu już z ekranu Konsoli przed systemem muszę ponownie ręcznie zmienić na HDD czy też nie ma takiej potrzeby ?

I jak sprawdzić czy ta płytka CD z .iso jest w ogóle bootowalna ? Ustawienie BIOS-u jest prawidłowe, plik jest to wypalony .iso , więc… ?

Czy do każdorazowego odpalania takiej płytki CD z .iso , ale także w ogóle do prawidłowego działania programów nagrywających, choćby Active ISO Burnera czy Nero ten sterownik sptd.sys jest nieodzowny ?

Bo jest to o ile wiem sterownik wirtualnych napędów i emulatorów, Active ISO i inne to są tylko programy do nagrywania, ale już .iso to obraz płyty. A zatem mam tutaj wątpliwość.

Wiem też, że Defogger wyłącza i deaktywuje, okolicznościowo sterowniki emulatorów ?

Tutaj koniecznie proszę o odpowiedź na to pytanie.