Jak ustawić bootowanie z hasłem na BIOS?

(Theegg1) #1

Dostałem do zrobienia komputer siostry.

ACER Aspire 3610, BIOS Phoenix.

System nie uruchamia się w ogóle, wywala restart po załączeniu się pulpitu, pojawia się blue scr., czasem uda mi się odpalić, ale tylko w trybie awaryjnym.

Chciałem zainstalować na nowo system, ale przy próbie wejścia do BIOSu w celu ustawienia bootowania z cd, ale niestety napotkałem hasło. Siostra mówi, że nic nie ustawiała, a komputer kupowała od jakiegoś Pana, który wyjechał.

Nie mogę ominąć tego hasła.

Próbowałem odpalić instalke Windowsa z poziomu trybu awaryjnego, no ale niestety tam nie wykrywa mi cd roomu o.O, bo chyba w trybie awaryjnym jest go brak.

Dodam, że w normalnym trybie cd room wcześniej działał.

proszę o szybką pomoc.

(Berialsowa123) #2

Na płycie głównej jest bateria CMOS która wygląda tak jak na obrazku, wyjmij ją na kilkanaście sekund i hasło powinno zniknąć. Jeśli nie to zresetuj bios zworką - trudno powiedzieć gdzie jest ale gdzieś na płycie głównej być musi;)

hard-015.jpg

(adam749) #3

Jedynym sposobem na zresetowanie hasła by był reset biosu, ale w lapku to jest ciężkie do zrobienia.

Wypróbuj jeszcze takie "domyśle" hasła tupu: 0000, 1234, itp.....

berials - problem dotyczy laptopa, a on pewnie posiada plomby.... Po za tym rozłożyć laptopa dla zwykłego człowieka jest trudne. Może byś tak doczytał temat....

(Technik Elektro) #4

skoro to lapek to ja bym liczył na jakąś kombinację lub pojedynczy klawisz który pozwoli wybrać źródło bootowania zwykle f8 lub f10.

(Berialsowa123) #5

Fakt, nie zwróciłem uwagi że to laptop, w tym przypadku reset hasła cmosu odbywa się w..serwisie.

Szukając po googlach rozwiązania natknąłem się na to, gdyby udało Ci to się uruchomić w trybie awaryjnym to może obejdziesz tym hasło.

http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

(Technik Elektro) #6

to nie prawda do końca, trzeba wyjąć bateryjkę, ale czasem jest ona porządnie ukryta, jeśli na gwarancji można się udać do serwisu, można samemu się dobić do niej.

(Theegg1) #7

no niestety żadne z "F" nie działa...

(Technik Elektro) #8

a bez FN ?? spróuj od f1 do f12, poszukaj manuala na stronie FS.

(Theegg1) #9

w manualu napisane że "FF" to boot, czyli?

(Technik Elektro) #10

wklej jakiś zrzut tego co jest napisane w manualu na ten temat...

(Theegg1) #11

gapa ze mnie, czytalem to gdzies na stronie, ale juz nie moge znalezc o.O

(Wsawa) #12

Cześć .

Uniwersalne hasła do biosów - http://www.frazpc.pl/b/41340

Zmiana bootowania - F12 w czasie uruchamiania systemu.

Powodzenia.