Jak ustawić bootowanie z hasłem na BIOS?

Dostałem do zrobienia komputer siostry.

ACER Aspire 3610, BIOS Phoenix.

System nie uruchamia się w ogóle, wywala restart po załączeniu się pulpitu, pojawia się blue scr., czasem uda mi się odpalić, ale tylko w trybie awaryjnym.

Chciałem zainstalować na nowo system, ale przy próbie wejścia do BIOSu w celu ustawienia bootowania z cd, ale niestety napotkałem hasło. Siostra mówi, że nic nie ustawiała, a komputer kupowała od jakiegoś Pana, który wyjechał.

Nie mogę ominąć tego hasła.

Próbowałem odpalić instalke Windowsa z poziomu trybu awaryjnego, no ale niestety tam nie wykrywa mi cd roomu o.O, bo chyba w trybie awaryjnym jest go brak.

Dodam, że w normalnym trybie cd room wcześniej działał.

proszę o szybką pomoc.

Na płycie głównej jest bateria CMOS która wygląda tak jak na obrazku, wyjmij ją na kilkanaście sekund i hasło powinno zniknąć. Jeśli nie to zresetuj bios zworką - trudno powiedzieć gdzie jest ale gdzieś na płycie głównej być musi;)

hard-015.jpg

Jedynym sposobem na zresetowanie hasła by był reset biosu, ale w lapku to jest ciężkie do zrobienia.

Wypróbuj jeszcze takie “domyśle” hasła tupu: 0000, 1234, itp…

berials - problem dotyczy laptopa, a on pewnie posiada plomby… Po za tym rozłożyć laptopa dla zwykłego człowieka jest trudne. Może byś tak doczytał temat…

skoro to lapek to ja bym liczył na jakąś kombinację lub pojedynczy klawisz który pozwoli wybrać źródło bootowania zwykle f8 lub f10.

Fakt, nie zwróciłem uwagi że to laptop, w tym przypadku reset hasła cmosu odbywa się w…serwisie.

Szukając po googlach rozwiązania natknąłem się na to, gdyby udało Ci to się uruchomić w trybie awaryjnym to może obejdziesz tym hasło.

http://www.cgsecurity.org/wiki/CmosPwd

to nie prawda do końca, trzeba wyjąć bateryjkę, ale czasem jest ona porządnie ukryta, jeśli na gwarancji można się udać do serwisu, można samemu się dobić do niej.

no niestety żadne z “F” nie działa…

a bez FN ?? spróuj od f1 do f12, poszukaj manuala na stronie FS.

w manualu napisane że “FF” to boot, czyli?

wklej jakiś zrzut tego co jest napisane w manualu na ten temat…

gapa ze mnie, czytalem to gdzies na stronie, ale juz nie moge znalezc o.O

Cześć .

Uniwersalne hasła do biosów - http://www.frazpc.pl/b/41340

Zmiana bootowania - F12 w czasie uruchamiania systemu.

Powodzenia.