Jak ustawić by pendrive był widzialny jako dysk wymienny a nie dysk twardy

Cześć ostatnio wgrywałem na pena MAC OS. Później sformatowałem go ale teraz w każdym komputerze jest widoczny jako dysk twardy przez co nie mogę na kompie zainstalować żadnego innego systemu. Jak zrobić by był jako dysk wymienny? Używałem BootDiskUtility. Mogę prosić o szybką odpowiedź? Do jutra muszę mieć jedną rzecz z kompa a on nie działa, bo system się sypnął :( A ja nawet nie mogę zbotować pendriva

Sformatuj go Rufusem. W opcjach zaznacz MBR.

Dzięki kamień z serca normalnie :stuck_out_tongue: Zaraz spróbuje. Po formatowałem już go chyba 20 razy i nic. Już pobieram Rufusa

Niestety nadal to samo zaraz wrzucę screena jak pozaznaczałem wszystko.

 

http://i57.tinypic.com/30mpmbr.png

to może zerowanie w CMD z prawami admina na wszelki wypadek

 

DISKPART

SELECT DISK x(nr pena z listy dysków)

CLEAN

Spróbuj tego

"Otwieramy Menu Start i wpisujemy w nim komendę diskpart. Uruchomi się wiersz poleceń. Wydajemy polecenie list disk, co pokaże nam listę dysków. Odszukujemy kartę pamięci (po pojemności, inaczej niestety się nie da) i notujemy jej etykietę (np. Disk 1).

 

Następnie wydajemy komendę select disk 1 (lub inny numer). Wiersz poleceń wyświetli potwierdzenie wyboru dysku. Potem wpisujemy clean. Doprowadzi to do usunięcia wszystkich informacji o partycjach na karcie pamięci. Wreszcie wpisujemy create partition primary.

 

To utworzy niesformatowaną partycję obejmującą całą kartę pamięci. Ostatni krok to powrót do Zarządzania dyskami i sformatowanie nośnika w systemie obsługiwanym przez Windowsa. Zwykle będzie to FAT32 lub - dla większych kart - NTFS."

 

W przypadku mojej karty SD zadziałało.

Zaraz spróbuje a formatowanie pełne przez menadżer coś pomoże? m instalowałem na tym penku MAC OS X i używałem BootDiskUtility by utworzyć CLOVERA i wtedy właśnie się zrobiło. Na dodatek były dwie partycję i jedną usunąłem i scaliłem w jedną.

Przez CLEAN usuniesz całą jego zawartość.

 

A tak z ciekawości to chcesz z niego zrobić instalkę Windowsa 7/8/xp ?

robiłem już tak: diskpart–> select disk 1–> clean–> create partition primary–> active–> format fs=fat32 quick–> assign    I dalej to samo

Moja ostatnia myśl to

A jak bym zaniósł do sklepu na gwarancję? Oczywiście jak nic już nie zostanie i będę musiał przeboleć jakoś jutrzejszy dramat… Pendrive wczoraj kupowany. Nie muszą wiedzieć, że ja go zepsułem xD

Wiedzieć nie muszą, powiedz że to miał być prezent i poproś aby Ci dali jakiś inny :slight_smile: to może będziesz miał na jutro nowy.

A da jakoś przywrócić fabryczne sterowniki z pendriva? Czytałem na necie, że  by system widział pendrive jako dysk twardy to trzeba zmienić sterowniki pendriva. Można to zrobić na odwrót? Tzn. odzmienić?

Od 1 do 9 to dokładna instrukcja tylko, możęsz od razu 6.

A jaki jest dokładnie problem z tym penem? Nie da sie na nim nic zapisać?

Używać go jako tako się da ale nie mogę zrobić na nim botoowalnego ubuntu bo programy go nie wykrywają bo widnieje jako dysk twardy.

No to jeszce inaczej, wskaż w Rufusie ISO i zobacz czy zabootuje.

Na razie sprawdzę tym: http://www.ricksdailytips.com/flash-drive-card-tester/ i mam od razu przejść do 6 punktu?

Ten program nie wykrywa pendrive bo przecież niby jest dyskiem twardym więc ten sposób odpada.

Aa i chcę zbotować ubuntu

OK jutro idę rano do TESCO mam paragon więc wymienię.

Nie wymienili bo powiedzieli, że opakowanie otwarte… Dali na gwarancję, poczekam min. Miesiąc według kolesia.

Oddalem na gwarancje. Koles powiedzial, ze duzo ludzi przychodzi z tym problemem.