Jak ustawić by wraz z włączeniem się kom jakiś program włącz

Jak zrobić by wraz z włączeniem systemu dany program tez się włączał???

Dodaj skrót programu do autostartu. Jest on w start\programy\autostart

ale jak wsadze tam program to i tak nie odpala się

To dodaj lokalizacje pliku w rejestrze. Klucz HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Klikasz PPM > nowy > wartość ciągu i wpisujesz zamiast “Nowa wartość #2” nazwę programu i 2x na ten klucz LPM kliknij i wpisz lokalizacje pliku np: c:\program files\kalendarz xp\kalendarz.exe

nie działa wyskakuje że program jest zablokowany 5b4ae1a8522eb41dbed109c76db03ed28189_min.jpg

Odblokuj go w windows defenderze poprzez: WD -> Narzędzia -> Eksplorator oprogramowania -> Kategoria, programy grupy autostart

Włącz usługę Windows defender

Start -> uruchom -> services.msc

Odszukaj usługę WD i ustaw na tryb Automatyczny

tak działa ale przy następnym wyłączeniu kompa jest taka sama sytuacja WD jest wyłączony i nie działa muszę go ponownie włączać co zrobić by tak nie było

Napisałem już co Masz zrobić. Przestaw usługę Windows Defender na tryb automatyczny, nie uruchamiaj jej tylko przestaw aby automatycznie startowała :wink: .

tak włącza się teraz WD ale za to jest zablokowany ten program pisze jeszcze nie sklasyfikowany i że niby jest włączony robie coś źle

Generalnie wszystko powinno być już OK więc troche to dziwne, że program jest blokowany.

c1d6b436172546fceab67d854a45281818900_min.jpg

zdjęcie niby włączony a zablokowany

Są dwa wyjścia, pierwsze - dodać dany program do listy dozwolonych programów, drugie to całkowicie zdeaktywować windows defendera.

a jak dodać do dozwolonych???

W Swoim systemie wciśnij “F1” i wpisz w tamtejszą szukajkę “Elementy dozwolone”.

Kiedy następnym razem program Windows Defender wyświetli alert dotyczący tego oprogramowania, w menu Akcja w oknie dialogowym Alert kliknij opcję Zawsze zezwalaj. Jeśli zostanie wyświetlony monit o hasło administratora lub potwierdzenie, wpisz hasło lub potwierdź. Jak wyłączę całkowicie "Centrum zabezpieczeń systemu Windows", korzystając ze sposobu opisanego na tym forum to błąd nie występuje.

gdzie te menu akcja ??? nie mogę znaleźć

Podczas uruchamiania danego programu wyskoczy komunikat z zapytaniem czy zezwolić programowi na działanie, dalej postępujesz jak wyżej napisano.

możesz zrobić jakieś zdjęcia nie kakuje :glupek2: albo wykorzystaj moje co pokazywałem prosze

Krótki przewodnik - http://windowshelp.microsoft.com/Window … d1045.mspx

WD -> Sekcja ustawienia -> Opcje -> Nie skanuj tych plików lub lokalizacji, Dodaj -> wybierasz lokalizację pliku -> Zapisz

przepraszam Cie ale może i jestem ślepy ale nie widzę tego sekcja ustawienia ja nie widzę tego 5c16f56b90bb82cf1bd748cc672fda099736_min.jpg

Ok, sorki, troche to źle napisałem.

Klikasz Narzędzia -> Opcje -> Nie skanuj tych plików lub lokalizacji (na samym dole), Dodaj -> wybierasz lokalizację pliku -> Zapisz

PS. Z tego co wyczytałem nie da się odblokować tego programu (aby po restarcie ponownie WD nie pytał o niego). Można jedynie całkowicie zdeaktywować WD.