Jak ustawić ciemny motyw na facebooku?

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć jak ustawić tryb ciemny na facebooku ?

1lajk

Trzeba mieć ten nowy biały Facebook i z opcji “:arrow_down:” aktywować:


Pod stary to Stylusem: https://userstyles.org/styles/browse?search_terms=dark%20facebook&type=false

Pewnie jak ktoś się bardzo nudził to zamiast robić styl / plik userCSS to wydał samodzielny dodatek - nikt raczej nie zabroni.

Style testuj jak miały aktualizację w 2020, tak by się nie zdziwić, że Facebook w dwa lata mocno przebudował stary niebieski wygląd i przebija się przez “ciemną” kolorystykę stylu.

1lajk

Dalej nie wiem jak ten ciemny motyw ustawić ? Mam też aplikacje facebooka na telefonie i też nie wiem w co tam wejść, żeby to ustawić. W ustawieniach tego nie widzę. Pomoże mi ktoś ?

W aplikacji to chyba tylko messenger ma ciemny motyw, musisz pogrzebać w jego ustawieniach lub komuś emoji księżyca wysłać: https://www.fastcompany.com/90314696/facebook-messenger-dark-mode-how-to-turn-it-on-using-the-crescent-moon-emoji

Messenger lite i FB lite raczej dalej nie mają.

🌙

Na Messengerze tak:

Na FB trzeba mieć tą nową wersję wyglądu i w opcjach aktywować.

Tryb ciemny włączasz w opcji gdzie ci zaznaczyłem na czerwono. Jeżeli nie masz tej opcji to znaczy, że nie jest ona dla ciebie aktywna. FB nie udostępnił jej wszystkim od razu i wprowadza ją stopniowo.

Biały może nie wszystkim ale ciemny w białym raczej już wszystkim wybrańcom.

Jak wejde na stronę www facebooka przez przegląfarkę to nie mogę znaleźć tego trybu ciemnego. Gdzie to może być ? W ustawieniach tego nie mam. A u każdej osoby jak wejde na przeglądarce na facebooka to jest wygląd wszędzie taki sam. Więc nie wiem o jakiej nowej wersji mówicie.

Nowa biała:

Starsza niebieska:

Ja wszędzie gdzie się loguje to jest wersja niebieska. Więc pewnie nie da się też ustawić ciemnego motywu.

Dokładnie, ta biała jest dla wybranych teraz.

Jeżeli chcesz to zrobić na telefonie ustaw ciemny motyw na telefonie, powinno zadziałać. Jeżeli na Windows 10 to też jest taka opcja.

Jest jeszcze jedno rozwiązanie. Jak nie masz dostępu do czarnego motywu użyj po prostu wtyczki w przeglądarce o nazwie “dark reader”. Wtedy będziesz mógł włączać czarny motyw na wszystkich stronach które chcesz w czarnych kolorach.