Jak ustawić dany widok wyświetlania folderów [Windows XP]


(Wuefiks) #1

Witam.

Chciałbym jednorazowo i na stałe ustawić w całym systemie, we wszystkich folderach, podfolderach i oknach wyświetlania plików widok 'Lista', ułożony alfabetycznie od A do Z. Jest na to jakiś prosty sposób, może edycja jakiegoś klucza w rejestrze?

W tej chwili mam delikatny nieład z tym, co prawda system zapamiętuje samo ustawienie 'Lista' dla danego folderu, w którym takie ustawienie powziąłem, natomiast porządkuje to odwrotnie do kolejności alfabetycznej (zmiany na kolejność zgodną z alfabetem nie zapamiętuje). Do tego każdy nowo utworzony folder oraz taki, w którym nie zmieniałem widoku na preferowany przeze mnie (Lista) ma widok domyślny (miniaturki tudzież kafelki - cokolwiek). Podobna historia z kolejnością odwrotną do alfabetycznej ma miejsce w menu kontekstowych programów pojawiających się przy wyborze danego pliku (Menu -> załaduj plik) - pojawia się okno z wyborem pliku z całego folderu i pliki te są poszeregowane od Z do A.

Słowem: chciałbym możliwie sprawnie przeprowadzić akcję zmiany domyślnego widoku wszędzie gdzie to tylko możliwe na Lista z alfabetyczną kolejnością wyświetlania plików/folderów. (Widok - Lista, Rozmieść wg - Nazwa).

Pozdrawiam, czekam na pomoc i z góry dziękuję.