Jak ustawić dobre kolory w monitorze LCD?

witam. dzisiaj kupiłem monitor LCD, dokładnie ten model http://proline.pl/sklep.php?prodid=SAMSUNG+19+953BW+B

jak mam teraz ustawić jak najlepsze kolory na tym monitorze ??? zainstalowałem programy które znajdowały sie na dołączonej płycie tzn. sterownik ekranu, magicTune premium i Natural Color Pro. ale nie chce w nich nic mieszać bez wiedzy żeby czegoś nie zepsuć, wiec pytam :slight_smile: po drugie na dołączonej przeze mnie stronie pisze:

dodatkowe informacje:MagicWizard, timer wyłączenia, MagicTune, VESA 75 mm, wielkość obrazu (4:3/16:10), MagicBright3, skalowanie do UXGA. do czego to służy? co to jest MagicWizard, VESA 75 mm, MagicBright3, skalowanie do UXGA ?? byłbym wdzięczny jakby ktoś przybliżył mi te informacje :slight_smile:

z góry dziękuję :slight_smile:

Najlepiej to zainstaluj stery (a w tych sterach są profile kolorów) dołączonych do LCD.

MagicBright3 - automatyczne dobrane temperatury kolorów do konkretnych trybów pracy (jasność, kontrast, ilość czerwonego, zielonego i niebieskiego)

Vesa to jest uchwyt do zawieszenia na ścianie.

Te 16:9, 16:10 znaczy, że obraz panoramiczny.

skalowanie do UXGA - klik. Mi się wydaje, że to jest skalowanie to tej rozdziałki.

ok dzięki:) a jak mam włączyć, użyć tego MagicBright3 np. do oglądania filmów, pracy w internecie ?

Przyciskiem na monitorze. U mnie to jest strzałka w dół i obol logo MagicBright.

ok znalazłem :slight_smile: mam pytanie znieniacie to npdo gier czy macie istawione na domyslnie costum ?

Ja mam dynamic contrast cały czas i jest ok.