Jak ustawić domenę .pl?


(Kalwi12345678) #1

Witam, mam wykupiony serwer w hostingu hostit.pl, założyłem stronę pod adresem http://www.adres.hostit.pl, lecz po pewnym czasie wykupiłem też domene .pl w tym samym hostingu. chciałbym zmienić teraz http://www.adres.hostit.pl na http://www.adres.pl. I nie wiem jak to zrobic. W FTP mam foldery backup, domains (a w tym podfoldery z logami: adres.hostit.pl i adres.pl), images (nie wiem na co, jest pusty), folder tmp oraz folder www (tu znajduja sie wszystkie pliki ze strona). Prosze o pomoc


(Agatonster) #2

kalwi1234 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(MaRa) #3

Trzeba przekierować http://www.adres.pl na http://www.adres.hostit.pl, jest to gdzieś w panelu ustawień domeny. Serwery DNS przekształcają zapytania wpisane w pasku przeglądarki na adresy IP, pod dany adres IP może być skierowanych wiele domen.


(floyd) #4

Precyzyjniej to przez przekierowanie rozumie się coś innego i do przekierowania nie ma potrzeby wpisania adresów DNS, a jedynie adres strony. Może to drobiazg, ale firmy hostingowe oferują też przekierowania i jak ktoś jest początkujący i się nie orientuje, to może się nabrać myśląc, że jego witryna jest podpięta pod domenę, a w rzeczywistości uzyskał tylko przekierowanie.

Różnica najbardziej widoczna jest taka, że po przekierowaniu adresu http://www.adres.hostit.pl na domenę http://www.adres.pl

do podstron trzeba się odwoływać w dalszym ciągu z z adresu: http://www.adres.hostit.pl /katalog/plik.htm

A nie http://www.adres.pl/katalog/plik.htm

Dopiero po właściwym podpięciu domeny i wpisaniu adresów DNS serwera mamy pełną funkcjonalność czyli można się odwoływać do podstron http://www.adres.pl /katalog/plik.htm.