Jak ustawić domyślną przeglądarkę w Kubuntu

Witam!

Zainstalowałem Firefoxa jednak gdy w Thunderbirdzie kliknę na link to nie otwiera on się w żadnej przeglądarce i muszę go zaznaczyć go i wkleić w Firefoxie. W jaki sposób ustawić więc domyślną przeglądarkę, ponieważ w Programy Domyślne jest ustawione na Firefox ale mimo to nie otwierają się w niej linki.

Klikasz na kMenu --> szukasz Centrum sterowania —> po lewej odnajdujesz Składniki KDE —> Wybór komponentów —> Przeglądarka WWW i wybierasz sobie “w następującej przeglądarce” i wpisz firefox

pzdr!

Po chwili szukania doszłem do takiego okna jak na tym obrazku, ale mino to nie otwierają się linki do stron www

post-69405-13856533885572_thumb.jpg

Może spróbuj:

whereis firefox

Następnie kopiujesz ścieżkę, zawierającą katalog bin do tamtego okna(oczywiście wraz z nazwą pliku wykonywalnego).

Mam jedno pytanie. Czy do programów pod Gtk nie trzeba ustalać oddzielnie domyślnej przeglądarki. Wiem, że istnieje zmienna środowiskowa Browser(czy BROWSER), ale być może programy z niej nie korzystają. Jak pierwszy sposób nie zadziała, ustaw domyślną przeglądarkę w ten sam sposób, jednak wykorzystując odpowiednie okno z GNOME.