Jak ustawić Excela?

Cześć.

Jak ustawić excela by przy wpisywaniu ciągu liczb np. 71757845123 zapisywały się tak jak się je wpisuje na nie w taki sposób 7,176E+10

i jak zrobić by przed ciągiem liczb można było wpisać " 0 " np. 07157 bo nie zapisuje mi " 0 " tylko 7157

Z góry dziękuję za pomoc.

Przed każdą linijką dodaj znaczek apostrof ( ’ )

Ten koło ENTERA, a nie nad TABem :!:

…bo nad Tabem jest Tylda a apostrof jest na lewo od Entera.

Tak dla wyjaśnienia.

Ten znak ( ~ ) otrzymujemy po wciśnięciu ALT+126 (klawiatura numeryczna). A po wciśnięciu klawisza znad TAB otrzymujemy ‘`’. Pojedynczego znaku tyldy ( ~ ) nie sposób otrzymać używając do tego jakichkolwiek kombinacji z klawiszem znad TAB :idea:

Pojedynczy znak tyldy otrzymasz w następujący sposób - wciskasz Shift i klawisz z tyldą i później spacja, masz jeden znak tyldy bez spacji.

~ Mało tego, otrzymujesz znak tyldy poprzez Shift i klawisz znad TAB wciskając go dwa razy, jednak masz wtedy dwie tyldy i jedną musisz skasować, jeśli potrzebujesz tylko jedej ~

Tak więc Pawek, trudno zgodzić się z Twoją teorią. Można ją przyjąć tylko jako ciekawostkę.

Pozdrwaiam 8)

Gdybym wiedział, że pojawi się tyle dodatkowych postów napisałbym “wciśnij SHIFT + cudzysłów” :smiley:

To jest tak mało ważna sprawa, więc nie ma sensu się sprzeczać, ale:

Napisałem to dlatego tak dokładnie , by właśnie uniknąć ‘zarzutów’ jakie mi postawiłeś :lol: - nie napisałem np. za pomocą klawisza znad TAB nie da się otrzymać ‘~’ :idea:

  1. Pojedynczy, to pojedynczy…

  2. Każdą kombinację zapisujemy ‘klawisz+klawisz+…+klawisz’, a naciskając SHIFT+~+SPACJA otrzymujemy '` ’ To co Ty podałeś, ja kombinacją już bym nie nazwał (ale jak napisałem na samym początku, to wszystko szczegóły)

Fakt, że to CIEKAWOSTKA, ale to co napisałem jest w 100% zgodne z prawdą, co powyżej uzasadniłem. Jestem z natury logikiem i dla mnie słowo pisane znaczy dużo… Dlatego odwracając sytuację, staram się tak formułowac zdania, aby były one jednoznaczne.

I proszę tego nie traktować jako “wymądrzanie się”, tylko taka wskazówka na przyszłość - może nawet klucz do pełnego rozumienia moich postów :smiley:

A że czasem chcę właśnie napisać coś jednoznacznie (dokładnie), przez co zdania mogą się wydawać mocno zawiłe, to za to przepraszam - ale wolę, aby ktoś nad moim ‘tekstem’ posiedział dłużej i nie miał wątpliwości co chciałem przekazać niż przeczytał jakieś zdania, które można wielorako rozpatrywać, przez co można mi np. zarzucić małą dokładność - tego za wszelką cenę staram się unikać :idea:

DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ.

PS. Po takich wyjaśnieniach dopiero mogę się z Tobą, Golden Finger, w zupełności zgodzić :wink:

Przy długim ciągu liczb musisz zmienić format komórek. Zaznaczasz komórki, które chcesz formatować, prawoklik i wybierasz z podmenu “Formatuj komórki…”. Pierwsza zakładka “Liczby”, wybierz “Liczbowe”. Możesz tam wybrać jeszcze inne rzeczy, które będą Ci pomocne np. by po wpisaniu liczby rzeczywistej zawsze były uzupełniane dwa miejsca po przecinku, etc.

W ogóle przy pracy z Excel’em, jeśli piszesz liczby powinnieneś foramtować komórki na liczbowe w różnych foramatach, w zależności od potrzeb.

Tak, jak napisał Pietras, ale musisz pamiętać, że taki sposób zapisu oznacza, że będzie to wyrażenie nieliczbowe, czyli nie będzie sumowane.

Zauważ, że spowodowałeś rozwiązanie nowego problemu.

Jakby na to nie patrzeć, cel został osiągnięty :twisted:

Pozdrawiam 8)

Cześć.

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedną sprawę czy można zmienić kolor obramowań .

Pozdrawiam.

W tym samym podmenu, zakładka “Obramowania”. Tam masz “Kolor”, który sobie wybierzesz i wtedy klikaj na obramowania.

Pozdrawiam 8)

Heh… :lol:

Niewiele ta lokacja pomaga przy dużych liczbach, bo np. 281632817468237146328756328756, cokolwiek byś tam nie zrobił zostanie ‘skrócona’ do pierwszych 15 cyfr - reszta zamieni się w zera… Jeśli chce się aby duże liczby były pokazywane całe i NIE BYŁY OBCINANE ZERA (bez potrzeby pisania " ’ " ) musi być ustawiony format komórek na np. tekstowe - i dopiero wtedy nie da się wykonywać na takich komórkach działań.

Będzie lub nie będzie sumowane. Wszystko zależy jedynie od formatu komórki.

NA PODSTAWIE OFFICE XP

Dzięki ale jak zrobić by nie ustawiało się automatycznie na czarny.