Jak ustawić głośniki 5.1 na 2.1 z zachowaniem dźwięku ze wszystkich głośników?

Witam,

 

Posiadam głośniki Creative Inspire T6200, których używam czasami na domówkach.

Moje pytanie jest następujące. Co zrobić, aby po podłączeniu do laptopa (za pomocą zielonego złącza) dźwięk był przesyłany za pomocą 2.1 (Realtek HD) na wszystkie głośniki jednakowo (zachowując stereo). Muzyka będzie głównie odtwarzana (niestety) z YouTube.

 

Próbowałem przesuwać ustawienie z tyłu głośnika z 5.1 na 5.1 stack oraz na regulatorze głośności ustawiać “upmix”, jednak w tylne głośniki są bardzo cicho. Da się temu jakoś zaradzić w karcie nie dostosowanej do 5.1?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Rozdzielacze mini jack ;> jedynie to mi przychodzi do głowy.

Czy gdybym z tyłu podłączył obydwa głośniki do jednego złącza to nie wpłynęło by to na jakość, albo głośność, lub nie uszkodziło mi sprzętu?

Raczej nie polecam takich operacji. Wydaje mi się że zestaw nie osiągnie pełnej mocy poprzez rozgałęźniki, nie lepiej po prostu kupić zewnętrzną kartę dźwiękową na USB?

Ile by taki bajer kosztował? I czy na pewno dałoby radę? Mój PC ma wbudowaną kartę 5.1 i niestety też nie mogę uzyskać pożądanego efektu.

Jeśli w PC masz kartę 5.1 to trzeba grzebać w sterownikach karty dźwiękowej bo muszą działać wszystkie, chyba że głośniki są uszkodzone.

Wpadłem na pomysł, działa wyśmienicie: (http://www.iv.pl/images/21883728240018812865.jpg

O tym właśnie pisałem w pierwszym poście.