Jak ustawić godzinę w Debian?

Witam, mam problem z ustawieniem poprawnej godziny, bo aktualnie na serwerze VPS z debianem jest godzina o 2h do przodu.

Od razu piszę że wszystko robię z roota.

A więc już próbowałem zmienić strefę czasową ale nic nie pomogło.

Próbowałem też manualnie zmienić, ale też bez sukcesu.

NTP też nie daje rady.

Bardzo proszę was o pomoc.

nie mam teraz debka (ani innego linuksa) pod ręką, ale czy próbowałeś może użyć OpenNTP?

https://en.wikipedia.org/wiki/OpenNTPD

http://go2linux.garron.me/openntpd-how- … ime-server

Na czym działa ten VPS? Xen, OpenVZ?

OpenVZ

Spróbuj skontaktować się z właścicielem maszyny, na której stoją VPSy, nie jestem pewien, ale możliwe, że w przypadku OpenVZ wirtualizowany system ustawia godzinę wg systemu, na którym działa hypervisor.

Witam.

@ Saver

Rozumiem, ze masz Debiana i Windows – i inny czas na każdym z systemów.

Po każdym uruchomieniu Debiana zegar komputera przestawiany jest na czas UTC i za każdym razem po uruchomieniu systemu Windows – czas systemowy jest niepoprawny.

Sposoby rozwiązania tego problemu są dwa. Zmusić Windows do korzystania z czasu UTC lub zmusić Debiana do korzystania z czasu lokalnego.

Prostrza jest drugą opcja, gdyż pierwsza opcja wymaga zmian w rejestrze systemu i nie działa na wszystkich konfiguracjach. Druga opcja jest uniwersalna. Wystarczy poddać edycji jeden plik i czas nie będzie się już przestawiał.

Uruchom terminal i wpisz w nim polecenie (wystarczy wyedytować i zmienić plik rcS, ja używam gedit):

$ sudo gedit /etc/default/rcS

Następnie znajdź linijkę zawierającą tekst „UTC=yes” i wartość „yes” zamień na „no”. Zapisz plik. Zmiany wejdą w życie od czasu ponownego uruchomienia systemu.

“Recepta” ta jest znana i sprawdzona, znalazłem ją na jakimś forum Linuxa i z powodzeniem stosuje na wszyskicj Linuxach, jak ktoś używa łącznie Linuxa i Windows na jednej maszynie.

Powodzenia.

Kolega chyba nie przejrzał całego wątku, a przynajmniej pierwszego postu, chodzi o VPS, a nie o komputer z dwoma systemami.

Może Cię zaskoczę ale jeszcze nigdy nie używałem Windowsa!

Mam tylko Mac’a a na serwerach Debian i Arch.

A w moim pytaniu chodzi o VPS a nie o fizyczny komputer :wink:

Dodane 08.08.2012 (Śr) 14:43

Zrobiłem dowiązanie symboliczne, i mam poprawną godzinę :slight_smile:

ln -sf /usr/share/zoneinfo/Europe/Berlin /etc/localtime