Jak ustawić hasło dla wygaszacza ekranu?


(Wilu-_-) #1

Powitanie:Witam!

Problem:Otóż mój problem wygląda następująco chciałbym ustawić wygaszacz i ustawić password dla niego.Ale nie wiem gdzie to password wpisać...

Pytanie:Jak wygaszacz będzie sobie tam śmigał to windows będzie pracował i uruchomione w nim programy?Np gadu-gadu.I gdy ruszę myszką i wyskoczy prośba o password to czy windows również będzie pracował?


(Mlajtner) #2

jeżeli nie pracujesz na kompie-to wygaszacz włącza się sam dla ochrony monitora-co nie wpływa na

działanie programów

-jeżeli wylogujesz lub dasz sztan wstrzymania-to możliwa jest konieczność wpisywania hasła-ale

ogólnie wszystkie działające programy muszą być wyłączone

... :?


(maku13) #3

Witam.

Ustawienie hasła: prawoklik na pulpicie i wybierasz Właściwości, potem zakładkę Wygaszacz ekranu. Pod wyborem wygaszacza znajduje się text: "po stanie wstrzymania monituj o podanie hasła" czy coś takiego - stawiasz przy tym fistaszka [v], wpisujesz hasło (później potwierdzasz, czy jakoś tak) i działa.

Pozdrawiam.


(matusia :)) #4

PPM na pulpit => Właściwości => (wyświetlają się właściwości ekranu) z zakładek wybieramy "wygaszacz ekranu", ustawiamy czas po jakim ma sie owy wygaszacz włączyć, i na koniec stawiamy ptaszka w okienku "Po wznowieniu chroń hasłem" => Zastosuj => OK

Po takim zabiegu wszystkie programy będą nadal działać, system nie przejdzie w stan wstrzymania, a samo konto będzie chronione hasłem po upływie okreslonego we wł. ekranu czasu (po kilku sekundach od włączenia się wygaszacza ekranu)

pozdrawiam


(Wilu-_-) #5

Matusia fajnie ale gdzie to hasło ustawić?


(Mlajtner) #6

zarządzanie hasłami jest-w uruchom wpisujesz "control userpasswords2"

i tam jeżeli nie masz ustawiasz

lub ustalasz nowego użytkownika określając hasło

...


(matusia :)) #7

Albo można inaczej:

Mój Komputer => PPM => zarządzaj => Użytkownicy i grupy lokalne => Użytkownicy => wybrać swoje konto => klikamy 2x i mamy ustawienia hasła dla danego konta użytkownika.

pozdrawiam 8)

Albo w panelu sterowania => konta użytkowników => zmień moje hasło.

i juz;)