Jak ustawić hasło dla wygaszacza ekranu?

Powitanie:Witam!

Problem:Otóż mój problem wygląda następująco chciałbym ustawić wygaszacz i ustawić password dla niego.Ale nie wiem gdzie to password wpisać…

Pytanie:Jak wygaszacz będzie sobie tam śmigał to windows będzie pracował i uruchomione w nim programy?Np gadu-gadu.I gdy ruszę myszką i wyskoczy prośba o password to czy windows również będzie pracował?

jeżeli nie pracujesz na kompie-to wygaszacz włącza się sam dla ochrony monitora-co nie wpływa na

działanie programów

-jeżeli wylogujesz lub dasz sztan wstrzymania-to możliwa jest konieczność wpisywania hasła-ale

ogólnie wszystkie działające programy muszą być wyłączone

… :?

Witam.

Ustawienie hasła: prawoklik na pulpicie i wybierasz Właściwości, potem zakładkę Wygaszacz ekranu. Pod wyborem wygaszacza znajduje się text: “po stanie wstrzymania monituj o podanie hasła” czy coś takiego - stawiasz przy tym fistaszka [v], wpisujesz hasło (później potwierdzasz, czy jakoś tak) i działa.

Pozdrawiam.

PPM na pulpit => Właściwości => (wyświetlają się właściwości ekranu) z zakładek wybieramy “wygaszacz ekranu”, ustawiamy czas po jakim ma sie owy wygaszacz włączyć, i na koniec stawiamy ptaszka w okienku “Po wznowieniu chroń hasłem” => Zastosuj => OK

Po takim zabiegu wszystkie programy będą nadal działać, system nie przejdzie w stan wstrzymania, a samo konto będzie chronione hasłem po upływie okreslonego we wł. ekranu czasu (po kilku sekundach od włączenia się wygaszacza ekranu)

pozdrawiam

Matusia fajnie ale gdzie to hasło ustawić?

zarządzanie hasłami jest-w uruchom wpisujesz “control userpasswords2”

i tam jeżeli nie masz ustawiasz

lub ustalasz nowego użytkownika określając hasło

Albo można inaczej:

Mój Komputer => PPM => zarządzaj => Użytkownicy i grupy lokalne => Użytkownicy => wybrać swoje konto => klikamy 2x i mamy ustawienia hasła dla danego konta użytkownika.

pozdrawiam 8)

Albo w panelu sterowania => konta użytkowników => zmień moje hasło.

i juz;)