Jak ustawic haslo na siec bezprzewodowa?

Witam posiadam router Simens Gigaset SE 105, w jego ustawieniach nie moge znalesc hasla na siec. Po wejsciu na routera przez wpisanie w przegladarce 192.168.2.1 pojawia sie prosba o wpisanie hasla, to haslo znam bo z nim nie bylo problemu aby je ustawic, wchodze dalej, mam do wboru setup podstawowy albo zaawansowany. W podstawowym sa tylko 4 podpunkty w nich nie ma mozliwosci ustawienia hasla, natomiast w zaawansowanym przepatrzylem wszystko i oprocz ustawienia hasla do wejscia na router innego nie ma.

prosze o pomoc, dzieki

Pochwal się jakimś screen’em bo skoro to router Wi-Fi to musi mieć opcje zabezpieczeń…

A mozesz mi powiedziec skad mam tego screena ztrobic i jak. Dzieki

wejdz w ustawienia routera i na otwarej przeglądarce nacisnij klawisz PrtSCr, potem wejdz do PAINTA nacisnij Ctrl+V i zapisz…

i tak wszystkie zasładki co masz w panelu routera

Sorki ze tak wszystko krok po kroku, ale nie wiem jak tu wkleic te zapisane screeny :frowning:

I wlasnie najgorsze jest to ze w tym setupie nie ma ustawien routera sa pokolei zakladki :

System

-Country

-Time Zone

-Password Settings

-Remote Management

WAN

-Dynamic IP

-PPPoE

-PPTP

-Static IP

-DNS

-Bridge

LAN (tu jest wpisany LAN IP oraz IP Address Pool)

Wireless

-Channel and SSID

-Encryption

NAT

-Address Mapping

-Virtual Server

-Special Application

Firewall

-Access Control

-MAC Filter

-URL Blocking

-Schedule Rule

-Intrusion Detection

-DMZ

DDNS

UPnP

Tools

-Configuration Tools

-Firmware Upgrade

-Reset

Obrazki wrzuć na stronkę: http://imageshack.us/

Później podaj linki do plików (Direct Link) lub wklej w treść posta kody z tej stronki, te dla miniaturek na forum.

.

Pokaż zawartość Wireless

A jak weźmiesz w:

Wireless > Encryption > WEP Mode przestawisz na Enable to coś sie zmienia ?

tak sa dwie mozliwosci

nie ma enable tylko sa te dwie mozliwosci

Hm… Gdzieś ta opcja musi być… A wybierz np. WEP Mode 64bit i podaj key1: 00-11-22-33-44 a następnie appy.

Rozlącz się z wi-fi i połącz ponownie. Pyta o hasło?

Hej hej chyba sie udalo ale juz sie wystraszylem bo po nacisnieciu Apply rozlaczylo cala siec. Mam system po niemiecku i nie jest mi tu latwo cokolwiek ustawic ale wracajac do sprawy to przez wifi wyszukalem swoja siec i po nacisnieciu prawym bylo cos o zabespieczeniu, tam zmienilem z deactive na WEP, poczym uaktywnila sie w tym oknie rubryka z haslem i wpisalem tam 0011223344 i net chodzi. Na laptopie zrobilem to samo i wszystko jest oki. Czy teraz moge sobie tak jak wczesniej w routerze ustawic dowolnie te cyfry i to bedzie moje haslo.

Wielkie dzieki

tak ja dałem tylko przykładowe :wink:

Kolego jestes naprawde wielki , bardzo dziekuje za pomoc.

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie mozna tego bylo jakos normalnie ustawic jak na innych routerach,dla przecietnego urzytkownika PC to prawie nie mozliwe

Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam