Jak ustawić III wiatraki chłodzące w PC

Tak jak w temacie jak ustawić III wiatraki chłodzące w PC daje rysunek w paincie jak jest teraz, liczę na pomoc doświadczonych. Nie wiem czy wiatrak wydmuchujący w zasilaczu nie koliduje się z 12 cm wiatrakiem wydmuchującym powietrze. Czytałem ze lepszy efekt chłodzenia procesora jest wtedy gdy wiatrak na bocznej sciance ma tunel czy to prawda?

Doradzcie jak ustawić wiatrak z przodu i z tyłu, dobrze np bedzię jak żaden nie będzie wywalał powietrza z obudowy?

beztytuubmw.th.jpg

Wiatrak z tyłu powietrze ma wyciągać z obudowy, zaś wiatrak z przodu ma je do obudowy dostarczać - tu przy okazji możesz go umieścić tak, aby chłodził dyski.

Drugi wiatrak ustawiłbym na wdmuchiwanie powietrza, choć na tym “schemacie” widzę że jest na odwrót, ciekawe jak go tam włożyłeś :wink:

tak jest a dysk mam lekko pod wiatrakiem ale zimne powietrze chyba dotrze do niego? Hmm a z boku to prawda z tym tunelem?

Tak, to prawda poprawia przepływ powietrza poprzez CPU.

Najpierw sprawdż 'lipcowe" temperatury,trzeci wentylator-przedni ,może okazać się zbędny.Po co Ci zbędny hałas…

Jeśli już to znalazł bym jakiś wokoloobrotowy na przód 12 albo 14cm, a nie 80. Jak duży jest ten na boku? Jeśli mały to możesz sobie darować jego montowanie. I pytano jesteś pewien, że z zasilacza wdmuchuje do środka? Powinien wydmuchiwać.

Mimo że wielu osobom wydaje się, że wiatrak zasilacza wdmuchuje powietrze do obudowy, to jest dokładnie odwrotnie. Pewnie autor tematu należał właśnie do tych mylących się osób. :slight_smile: Co do wiatraka bocznego to ja bym sobie oszczędził tego tunelu do procka. Jak jest za duży to może zakłócać przepływ powietrza przód --> tył.

faktycznie to była pomyłka z tym wdmuchiwaniem, szybko pisałem starałem sie przekazać o co chodzi wiatraki muszą być gdyż mam świetlny desing tej obudowy każdy wiatrak świeci więc muszą być, z boku wiatrak ma 8 cm sprawdziłem

To z ciekawości, mógłbyś dać fotkę :slight_smile:

a mogę proszę

20071219054.th.jpg

buehehe te światełka pewnie robią tyle ciepła co następny dysk twardy :wink: