Jak ustawić III wiatraki chłodzące w PC

(bartuśś) #1

Tak jak w temacie jak ustawić III wiatraki chłodzące w PC daje rysunek w paincie jak jest teraz, liczę na pomoc doświadczonych. Nie wiem czy wiatrak wydmuchujący w zasilaczu nie koliduje się z 12 cm wiatrakiem wydmuchującym powietrze. Czytałem ze lepszy efekt chłodzenia procesora jest wtedy gdy wiatrak na bocznej sciance ma tunel czy to prawda?

Doradzcie jak ustawić wiatrak z przodu i z tyłu, dobrze np bedzię jak żaden nie będzie wywalał powietrza z obudowy?

beztytuubmw.th.jpg

(Viano3) #2

Wiatrak z tyłu powietrze ma wyciągać z obudowy, zaś wiatrak z przodu ma je do obudowy dostarczać - tu przy okazji możesz go umieścić tak, aby chłodził dyski.

(system) #3

Drugi wiatrak ustawiłbym na wdmuchiwanie powietrza, choć na tym "schemacie" widzę że jest na odwrót, ciekawe jak go tam włożyłeś :wink:

(bartuśś) #4

tak jest a dysk mam lekko pod wiatrakiem ale zimne powietrze chyba dotrze do niego? Hmm a z boku to prawda z tym tunelem?

(system) #5

Tak, to prawda poprawia przepływ powietrza poprzez CPU.

(stalesz) #6

Najpierw sprawdż 'lipcowe" temperatury,trzeci wentylator-przedni ,może okazać się zbędny.Po co Ci zbędny hałas..

(Adamsubzero) #7

Jeśli już to znalazł bym jakiś wokoloobrotowy na przód 12 albo 14cm, a nie 80. Jak duży jest ten na boku? Jeśli mały to możesz sobie darować jego montowanie. I pytano jesteś pewien, że z zasilacza wdmuchuje do środka? Powinien wydmuchiwać.

(Jtkmalinowski) #8

Mimo że wielu osobom wydaje się, że wiatrak zasilacza wdmuchuje powietrze do obudowy, to jest dokładnie odwrotnie. Pewnie autor tematu należał właśnie do tych mylących się osób. :slight_smile: Co do wiatraka bocznego to ja bym sobie oszczędził tego tunelu do procka. Jak jest za duży to może zakłócać przepływ powietrza przód --> tył.

(stalesz) #9

(bartuśś) #10

faktycznie to była pomyłka z tym wdmuchiwaniem, szybko pisałem starałem sie przekazać o co chodzi wiatraki muszą być gdyż mam świetlny desing tej obudowy każdy wiatrak świeci więc muszą być, z boku wiatrak ma 8 cm sprawdziłem

(Adamsubzero) #11

To z ciekawości, mógłbyś dać fotkę :slight_smile:

(bartuśś) #12

a mogę proszę

20071219054.th.jpg

(antiferno) #13

buehehe te światełka pewnie robią tyle ciepła co następny dysk twardy :wink: