Jak ustawić IP stałe zewnętrzne


(K3ntrI$) #1

Witam.. tak jak w temacie. Mam Viste i chcę ustawić na niej IP stałe zewnętrzne... tylko jak? Mam dwa kompy podpięte pod router (TP-Link W8901G). Proszę o pomoc...

-- Dodane 14.01.2011 (Pt) 14:12 --

Aaa... i mam Neostrade normalną... samą, bez telefonu ani telewizji... i 2 mb/s


(Cedar) #2

Jeśli Twój dostawca internetu dostarcza Ci łącze z IP przydzielanym dynamicznie to od Ciebie nie jest to zależne i tego nie zmienisz. Jakiego typu masz łącze (Neo, kablówka, itp)? Do czego potrzebujesz stałe IP?

-- Dodane 14.01.2011 (Pt) 14:16 --

Widzę, że dopisałeś, że to jest Neostrada - czyli łącze niesymetryczne z IP przydzielanym dynamicznie - w każdym połączeniu masz inne IP.


(K3ntrI$) #3

Neo... zwykłe, takie z modemem dostałem ale sobie na router zmieniłem bo to są dziadostwa. IP stałe to mi potrzebne do gry (Call of Juarez) żeby serwery stawiać. No i mam zmienne, ale myślałem, że mogę to jakoś na ustawieniach routera zmienić :stuck_out_tongue_winking_eye:. Ale jak się nie da to szkoda ;/

-- Dodane 14.01.2011 (Pt) 14:20 --

tak dokładnie


(jebuem) #4

może http://www.dyndns.com/ ci pomoże (lub inny tego typu serwis) jeśli router posiada taką funkcję Dynamic DNS

The Dynamic DNS service allows you to alias a dynamic IP address to a static host name in any of the many domains, allowing your router to be accessed from other locations on the Internet.

strona 46 http://www.tp-link.com/english/soft/2008613161340.pdf

wychodzi że router posiada taką opcję, tylko nie wiem jak będzie wyglądać sprawa z postawieniem serwera gry :slight_smile:


(Dimatheus) #5

Hej,

Jeśli bardzo zależy Ci na stałym IP może warto zainteresować się rozwiązaniami pośrednimi, takimi jak no-ip.com/. Co i jak zrobić znajdziesz tutaj. Oczywiście oprócz samego programu, przy zakładaniu serwera konieczne będzie przekierowanie portów, na których łączy się gra na konkretną maszynę w sieci lokalnej.

Pozdrawiam,

Dimatheus