Jak ustawic kartę graficzną PCI czy PCI ex

elo. moje mobo to asrock n68c-gs fx. ma zintegrowaną gpu i dlatego se w biosie przełączyłem żeby zobaczyć jak ta karta działa. i powiem wam ze mw3 w najniższych tylko z bullet impacts i video quality high chodzi płynnie (25kl średnio). i tera mam w biosie do wyboru primary graphic adapter PCI oraz PCI ex i onboard. wcześniej miałem PCI a teraz nie wiem jak ustawić czy na PCI czy PCI ex.

pij11 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Tera ustaw se na PCI ex.

Ustaw sobie ustawienia domyślne i be happy. :smiley:

a jak dam PCI ex to czym będzie się to różnić od PCI? będzie jakiś wzrost wydajności? a jeżeli już bym to ustawił to nic się nie stanie np. komp się nie włączy?

problem jest w tym,że aby przełączyć się na gniazdo pci ex i cieszyć się wzrostem wydajności w grach, w gnieździe tym musi znajdować się karta graficzna z gniazdem pci ex

Masz kartę graficzną PCI-EX wsadzoną do płyty głównej? Przypuszczam że masz. :smiley: Jeżeli ją masz to na 99,9% jej wydajność jest wyższa niż złącza zintegrowanego z płytą główną. (Oczywiście jak dobrze zrozumiałem powyższe treści :wink: bo to trochę zawiłe wszystko :PP ). Więc mając kartę PCI-EX, wsadź do niej wtykę od monitora (nie chciałem Cię tutaj obrazić) ustaw opcje stosowną do PCI-EX w biosie i jak już będziesz mieć dobrze to przestań kombinować. :smiley:

Przełączałem tylko dlatego żeby sprawdzić czego mam się po niej spodziewać np. po awarii osobnej karty graficznej(jest całkiem spoko internet w Win7 i MW3 tak jak pisałem chodzi doskonale :P). czyli teraz mam po prostu ustawić PCI ex? wcześniej miałem PCI a jak teraz ustawie PCI ex to będzie większa wydajność czy coś?

Tak - wydajność będzie “większa” - szybciej zobaczysz ekran BIOSu (choć … to też trochę zależy od monitora…)

Napotkałem pewien problem :D. otóż kiedy uruchamiam ponownie komputer jest czarny ekran a potem normalnie windows się ładuje i wszystko jest. to wygląda tak jakby windows ładował jakieś sterowniki i dopiero działało. czy to oznacza że będę musiał się nauczyć BIOSa na pamięć :D? a może da się jakoś zmienić gpu z poziomu windowsa??? Mam Win7 ultimate x86