Jak ustawić monoitor tak aby oczy nie bolały?

Mam monitor firmy dell 17" od jakiegoś pól roku, wcześniej mi to nie przeszkadzało ale ostatnio dużo pracuje przy komputerze i zauważyłem że bardzo bolą mnie oczy. Wcześniej na philipsie było ok, teraz dzień w dzień chodzę z bólem głowy spać.

Jak mogę ustawić monitor do swoich potrzeb? W przyszłości jak będę wybierał LCD, to na po muszę patrzeć?

Częstotliwość odświeżania ustaw przynajmniej na 85 Hz.

Praca przy monitorze bardzo obciąża wzrok. Poza ustawieniem prawidłowych parametrów monitora proponuję robić sobie

przerwy w pracy lub na przemian inną pracę (bez obsługi monitora).

Przepisy bhp zalecają m.in. robienie 5 minutowych przerw po każdej jednej godzinie pracy przy monitorze.

Pozdrawiam.

150 hz

Masz LCD czyli odświeżanie ustaw na 60Hz

Bolą cię oczy to kup sobie okulary do pracy na kopie lub rób częste przerwy.

podobno okulary tzw. “do komputera” jeżeli nie masz wady wzroku to ściema, tak przynajmniej twierdzi kolega optyk (podobno dopiero jakieś szkła za niebotyczne pieniądze dają rezultaty)

polecam ustawienie niezbyt dużej jasności (chociaż przesada z ciemnością też wydaje mi się zła), zależnie od pracy dobrze jest ustawić ciemne tło (patrzenie na biały to po prostu patrzenie na białą świetlówkę!)

dodatkowo przy długiej pracy warto użyć kropli typu visine, homeoptics lub ostatnio przezemnie odkryte polskie “starazolin”

Zainstaluj stery do monitora i zamontuj wyższe odświeżanie np. 85Hz

odświeżanie cały czas jest 85hz, więcej ten monitor nie wyciągnie. Dziękuje za rady, zaraz spróbuje zmniejszyć . Tylko że w opcjach ogólnych monitora nie ma jasności jak w philipsie ;/

kurde, im szybsze odświeżanie monitora CRT tym lepiej dla wzroku, przede wszystkim patrz się w monitor lekko na ukos tzn. ustwa go sobie troche niżej , w każdym razie tak żeby nie spwiecił prosto w oczy