Jak ustawić NULL w polu w bazie?

Nie mam pojęcia jak to zrobić… jak dam:

"UPDATE $tabela SET a=NULL, b=NULL WHERE id='$id'"

to przez bezpośrednie zapytanie sql w phpMyAdmin to działą i ustawi NULL ale jak dam w skrypcie to ine działa;/ jak powinno to wyglądać poprawnie? ja już nie mam do tego siły

z góry dzięki za pomoc

może po prostu wejdź w myadmina, wybierz interesującą Cię tabelę i edytuj strukturę pola, które Cię interesuje (a i b), ustaw pole NULL z not null na null .

btw. jak masz zapytanie, to możesz dać coś takiego:

'UPDATE `tabela` SET `a` = "" WHERE `id` LIKE "'.$id.'"'

ono jest ustawione na NULL, tylko chodzi o to że po edycji w formularzu na stronie wpisuje tam jakies liczby, ale jeżeli się rozmyślę, bądź zrobię błąd i chciałbym znowu ustawić wartość null, no ale nie działa

to coś musisz mieć nie tak :stuck_out_tongue:

Bo ja po edycji np. newsa, gdzie mam krótką i długą treść, załóżmy że usunę tą “dłuższą”, to normalnie mi zapisze - jako pustą - bo wówczas zmienna $txt będzie = ‘’ :slight_smile:

nie gadaj glupot w my(sql) null i pusta wartosc to co innego, nie wierzysz to posprawdzaj przy selekcie z IS NULL

Zgadza sie.

null a 0 albo pusta wartosc to zupelnie co innego w SQLu

Co do problemu. Poprostu podaj wartosc pola jako null :slight_smile:

dlatego mi zależy na braku wartości czyli null a nie na wartości pustej czy 0

jak widzisz zrobiłem tak i nie działa więc dlatego pisze na forum

jaki typ pola?

varchar(255) NULL, default NULL

Czy wywala Ci jakieś komunikaty z błędami?

Sprawdź czy masz co należy w $tabela …a zwłaszcza w $id

Sprawdzałem u siebie i nie ma najmniejszego problemu z ustawianiem wartości NULL

to coś byłow ustawieniach serwera bo już działa tak jak ja zrobiłem, a na localhost nie działa mi dalej ale ważne żeby na stronce śmigało

A jak przenosiłeś bazę na localhost? Jesteś przekonany że i lokalnie i zdalnie masz dokładnie taki sam schemat bazy? Wygląda na to, że lokalnie nie masz nullowalnego atrybutu na kolumnie tabeli.