Jak ustawić obraz Full HD na TV 30 cali pod Windows 10

Witam, tak jak w temacie. Zalecaną rozdzielczością przez Windows`a jest 1366x768 przez co pasek zadań, menu start etc. są bardzo wielkie (menu start zajmuje wysokością połowę ekranu jak widać na zrzucie ekranu).

1366x768 na 30 calach? Wow! :wink:

Pasek zadań masz ustawiony na minimum, co najwyżej możesz zwiększyć jego wysokość.
Menu start możesz obniżyć do mniej więcej 1/3 wysokości ekranu i zwęzić ale też nie dowolnie, posługując się myszą. Najechać na krawędzie i przesuwać

możliwe że to jakiś błąd sterownika?

Ustaw natywną rozdzielczość matrycy monitora, a nie tą zalecaną… Jaki to model monitora? 1366x768 na 30 calowej matrycy daje tak małe DPI, że widać pewnie pojedyncze piksele.

Jak sterownik ma dobry to natywna odpowiada zalecanej.

Jak to TV a nie monitor to zmień podłączenie z analogowego na HDMI i odblokujesz np. Full HD zamiast obecnego HD Ready.

Opcjonalnie DPI ustaw na mniejsze niż 96 (poniżej 100%).

Może najpierw napisz co to za monitor. Na pewno ma jakąś nazwę. Od tego się zaczyna.

Sprawdziłem po modelu i jednak windows dobrze wykrywał.

Dla mnie to nie monitor tylko telewizor z rozdzielczością HD Ready i stąd takie cyrki.

Nazwa monitora.

samsung ue32j4000aw

Tak jak pisałem to jest TV a nie monitor. Więc nic nie zdziałasz. Na dodatek to nie jest TV oferujący rozdzielczość FHD tylko HD Ready dlatego masz menu start na połowę ekranu. Jedynie możesz bawić się w jakieś skalowanie ale nie wiele zyskasz.

Gdybyś od razu napisał, dostał byś odpowiedz na dzień dobry.

:slight_smile: rozdzielczość jest poprawna, gdyby ktoś chciał zobaczyć specyfikacje

Przy okazji dość ciemny

TV nie ma FHD a jedynie HD Ready i koniec tematu.
Ekran
Proporcje ekranu 16:9
Rozdzielczość 1366 x 768
Typ panelu LCD LED
Kontrast dynamiczny 1000000:1

W moim TV mogę ustawić nawet 4K ( za pomocą radeon software adrenalin ) ale jaki jest sens gdy maksymalnie obsługuje Full HD ?

Jak tylko zobaczyłem rozdzielczość, też tak pomyślałem. Choć to też trochę dziwna rozdzielczość, pamiętam swój telewizor HD Ready, 1280x720, ale dla podłączenia PC zalecaną przez producenta telewizora była 1920x1080:

„W przypadku trybu PC zalecamy korzystanie z trybu 1920 x 1080, 60 Hz, który powinien zapewnić najwyższą jakość obrazu”

Choć Windows sugerował co innego.

A potrafił wyświetlić 1920x1080? Bo jestem ciekaw :smiley: Dodatkowy + za model telewizora :smiley:

Nie wyświetli FullHD 1920x1080 bo nie ma takiej matrycy tylko HDReady 1366x768.Możesz ręcznie w pikselach poprawić pasek,żeby był mniejszy.FullHD będzie skalowane do HDReady

Po przeskalowaniu oczywiście, ale tak - jako rozdzielczość wejściowa. Obsługiwał do 1080p. A że to była plazma, to obraz był bardzo dobry. Miałem go ponad 10 lat. Wymieniłem bardzo niedawno na 4k, ale nadal szkoda mi jakości, jaką zapewniał… :slight_smile:

1 polubienie