Jak ustawić odświerzanie "na siłę"?


(Noboo) #1

jak bylo:

miałem radeona, w oprogramowaniu ati ustawiałem opcję trzymania odświeżania 'na siłę' ('force ... ' coś tam) i było super

teraz:

mam geforce 7600 i gdy włączam grę na rozdzielczości 1024-768 zmienia odświeżanie na jakieś inne (mniejsze niż 85hz - aż dziobie w łeb!)

dla jasności rozdzielczość pulpitu i jego odświeżanie są ustawione na pożądana wartość, czyli 1024-768 85hz (czy khz ...)

czy da sie ustawić 'trzymanie odświeżania na siłę' dla kart nvidia?


(d0lph) #2

w ustawieniach directx na ostatniej zakładce [zaawansowane]

znajdujesie opcja "wymuszanie odswiezania" - wprowadza sie tam wartosc np 85 NA WLASNE RYZYKO (grozi uszkodzeniem sprzetu, jezeli wprowadzona czestotliwosc nie jest zgodna z zaleceniem producenta)

jak to zrobic (ROBISZ TO NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC) ?

start -> uruchom -> wpisujesz "dxdiag" ; przechodzisz do ostatniej karty i ustawiasz recznie odpowiednia czestotliwosc

rada: wprowadz czestotliwosc obslugiwana we wszystkich trybach graficznych - np 85 (pod warunkiem, ze w najwiekszej rozdzielczosci, ktorej uzywasz jest ona obslugiwana)


(Noboo) #3

nie dziala ... dalej daje ostro po oczach, a obraz w rozdzielczosci 1024-768 nie zapelnia calego ekranu ... tak bylo tez wczesniej ... ta gra jedzie na open gl a nie directX ;/


(Arcin11) #4

O ile wiem to jest taki programik nie pamiętam już nazwy nvidia tune coś takiego poszukaj jest to podobne do ati tray tools i pozwala na sztywno dla danej rozdzielczości ustawić odświeżanie.