Jak ustawić odświeżanie ekranu większe niż 60Hz, nowa HD5670

Witam,

kupiłem sobie nową kartę, ATI Radeon HD5670 od MSI. Wszystko podłączyłem, włączam kompa, i postanawiam zwiększyć odświeżanie, bo 60Hz na moim 21 calowym CRT to troszkę mało i oczka bolą. :o Wchodzę w stery, a tu d.u.p.a, 60Hz :-o i nic innego do wyboru, znalazłem funkcję EDID, wyłączyłem ją i ustawiłem max. częstotliwość na 120Hz, wchodzę w ustawienia i dalej do wyboru tylko 60Hz… #-o Proszę o pomoc, bo naprawdę nie wytrzymam. ^^ Dodam, że stery są najnowsze, do monitora sterów nie potrafię zainstalować, bo Win mi wmawia, że są aktualne… Proszę o pomoc! Monitor Nokia 445Xpro.

A Twój monitor pewnie nie obsługuje takiej częstotliwości

:x Człowieku… jak nie wiesz to nie pisz. Ten monitor wyciąga 1800x1440 @80Hz (prawdopodobnie 2x twój nie dorównałby), na poprzedniej karcie miałem 120Hz przy niższej i aż miło było patrzeć.

Witam.

Skoro nie możesz z poziomu systemu, to ustaw z Catalyst Control Center odświeżanie.

Ale radzę to robić ostrożnie.

Pulpit -> PPM -> Ekran (Rozdzielczość ekranu) - to zależy od tego jakiego Windowsa uzywasz

Właśnie cały czas próbuję z CCC, wyłączyłem EDID, dałem max. na 120Hz, ale to nic nie dało - w ustawieniach pozostaje nadal tylko 60Hz.

Takie wskazówki to nie dla mnie. ^^

Sprawdź czy przypadkiem nie masz włączonego klonu ekranu gdzie blokuje możliwość ustawienia odświeżania monitora.

Zainstaluj te sterowniki do monitora http://www.nodevice.com/driver/445Xpro/get36646.html

Mam stery, ręcznie znalazłem po odznaczeniu “Pokaż zgodny sprzęt” i wybrałem z listy, i w PowerStrip mi pokazuje takie właściwości jakie powinien mieć, ale to nic nie zmienia. Aha, a to co posłałeś wcześniej miałem, to taki badziewny (IMO) program… Sterów w internecie nie znalazłem.

Ale w menedżerze urządzeń pokazuje markę i model monitora, czy tylko monitor Plug and Play?

PS.

Jakieś jednak oprogramowanie blokuje wyświetlenie odświeżania jakie ten monitor obsługuje i dlatego masz z tym problem.

Zanim znalazłem te stery w systemie, to pisało “monitor inny niż PnP”, a teraz pisze Nokia 445Xpro.

Re: PS, to że coś blokuje to jest pewne, ale pozostaje pytanie “co?” i w jaki sposób to rozwiązać.