Jak ustawić poprawnie router podpięty do innego routera?

Witam
Mój router jest podpięty do routera kolegi(poprzez kabel), którego to router jest podpięty do modemu oczywiście.
Przez ponad rok ten system działał bez zarzutów, aż od pewnego momentu pojawiły się zakłócenia, problem z internetem po mojej stronie, jak również po stronie kolegi.

Technik, który przyszedł naprawiać router powiedział, że najprawdopodobną przyczyną dlaczego są zakłócenia jest to, że mój router jest źle skonfigurowany i że on po godzinach pracy mogłby przyjść i skonfigurowac router jak należy.

Kwestia polega na tym, że nie chce mi się wierzyć, że to jest mój router, ponieważ przez rok działał bez zarzutów i za samo przyjście i próbę technik chce skasować sporo kasy.

Pytanie w takim razie jest takie, czy ja jestem w stanie samemu w jakiś sposób tak skonfigurować router, aby odpowiadał wymaganiom?

Dopowiem tylko, że modem i router mojego kolegi są z tej fimy, która dostarcza internet, a mój router nie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

Po pierwsze - jak Twój router jest podpięty. Jakiego interfejsu używasz na routerze - WAN czy LAN (z Twojego routera do kolegi wychodzi kabel podłączony u CIebie do WAN czy do jednego z portów LAN)?

To tak tylko w ciemno. Oba routery mają włączone dhcp? Powinno być włączone tylko na jednym.

Jeśli ma Internet od Orange (neostrada) to Twój kolega musi zmienić hasło do usługi (pomoc techniczna to zrobi) (wygeneruje nowe). (sam wspomniałeś, że internet był, potem coś cię posypało) Ja tak zrobiłem kilka lat temu i jestem zadowolony.

To nie tędy droga: albo oba routery mają DHCP, albo np. konflikt adresów domyślnej bramy (czyli routerów…).