Jak ustawić router Asus żeby przydzielał IP po wyłączeniu serwera DHCP?

(Misiek1987) #1

Witam, jak ustawić router Asus DSL-N12E C1 żeby pobierał adres IP z anteny, a nie z serwera routera DHCP? Jak wyłączam serwer DHCP w routerze to pobiera mi IP tylko dla komputera który jest aktualnie podłączony, natomiast inne kompy nie mogą uzyskać adresu IP.

(bachus) #2

Jeszcze raz i powoli - wytłumacz co jest do czego podłączone, możesz nawet narysować.

Chodzi o DMZ??

(Misiek1987) #4

Chodzi o to że antena od internetu przydziela sama IP i mój router też. Chce wyłączyć DHCP w routerze, ale wtedy antena przydziela tylko jednemu komputerowi IP a innym juz nie chce.

(Veers) #5

Tak ma być. (chyba że są już na rynku jakieś sprytne anteny, co to mają wbudowane DHCP).
Twoja antena - powinna współpracować z routerem za pomocą tego właśnie “nadanego IP”, a poprzez Router i przydzielane przez jego DHCP IP dla innych urządzeń - powinna współpracować reszta urządzeń łączących się z internetem.

(bachus) #6

No taki jest ogólnie cel tego routera. Jak chcesz spróbować, to wyłącz DHCP i przepnij “antenę” z niebieskiego gniazda (WAN) do dowolnego żółtego (switch). Zobacz, czy więcej niż jeden komputer dostatnie adres IP/internet (wtedy router będzie już tylko pełnił rolę switcha i AP). Nie sądzę, aby to działało - najczęściej dostaje się tylko jeden adres IP (chociaż wszystko zależy kto jest dostawcą i jaką masz wykupioną usługę).

(Misiek1987) #7

No mam wpięty właśnie kabel od internetu do switcha bo pod WAN nie mogę bo tylko jest pod łącze telefoniczne. Niby jak to się wyłączy DHCP w routerze to zyskuje sie lepszy ping tak mi powiedział dostawca neta.

(bachus) #8

No to teraz już jaśniej się zrobiło… Tak, musisz wyłączyć na swoim urządzeniu DHCP - ale to i tak pomijalna kwestia, możesz go całkowicie pominąć. Potrzebujesz innego routera.

PS Twój dostawca to debil, albo robi z Ciebie debila.

(Misiek1987) #9

No dobra, mogę wyłączyć, ale wtedy się dzieje to co już opisywałem. Czyli generalnie co? Nie da się? Musi zostać na włączonym?

(roobal) #10

To jest antena czy AP? Jakim kablem podłączasz do routera?

(eskimosek) #11

wez po prostu wylacz te dhcp i ustaw na stale ip na tych kompach innych takie samo ip i te same parametry co z dhcp.Te parametry w windows mozesz chyba sprawdzic poleceniem ipconfig /all ,kopiujesz to do notatnika na kazdym z kompow pozniej wylaczasz dhcp ,wklepujesz to samo ip brama maska i powinno dzialac.

(bachus) #12

Nie, nie powinno działać.

(eskimosek) #13

to ja nie wiem,to może niech włączy te dhcp skoro nic nie da rady zrobic

(marcin82) #14

Zacznijmy może od tego, żeby autor wątku opisał DOKŁADNIE cały sprzęt, który dostał od dostawcy internetu (marka, model, kable). Może też wrzucić zdjęcie. Pisał już o tym @roobal.

(bachus) #15

Nie będzie mu działać, bo będzie konflikt serwerów DHCP.