Jak ustawić router Asus żeby przydzielał IP po wyłączeniu serwera DHCP?

Witam, jak ustawić router Asus DSL-N12E C1 żeby pobierał adres IP z anteny, a nie z serwera routera DHCP? Jak wyłączam serwer DHCP w routerze to pobiera mi IP tylko dla komputera który jest aktualnie podłączony, natomiast inne kompy nie mogą uzyskać adresu IP.

Jeszcze raz i powoli - wytłumacz co jest do czego podłączone, możesz nawet narysować.

Chodzi o DMZ??

Chodzi o to że antena od internetu przydziela sama IP i mój router też. Chce wyłączyć DHCP w routerze, ale wtedy antena przydziela tylko jednemu komputerowi IP a innym juz nie chce.

Tak ma być. (chyba że są już na rynku jakieś sprytne anteny, co to mają wbudowane DHCP).
Twoja antena - powinna współpracować z routerem za pomocą tego właśnie “nadanego IP”, a poprzez Router i przydzielane przez jego DHCP IP dla innych urządzeń - powinna współpracować reszta urządzeń łączących się z internetem.

No taki jest ogólnie cel tego routera. Jak chcesz spróbować, to wyłącz DHCP i przepnij “antenę” z niebieskiego gniazda (WAN) do dowolnego żółtego (switch). Zobacz, czy więcej niż jeden komputer dostatnie adres IP/internet (wtedy router będzie już tylko pełnił rolę switcha i AP). Nie sądzę, aby to działało - najczęściej dostaje się tylko jeden adres IP (chociaż wszystko zależy kto jest dostawcą i jaką masz wykupioną usługę).

No mam wpięty właśnie kabel od internetu do switcha bo pod WAN nie mogę bo tylko jest pod łącze telefoniczne. Niby jak to się wyłączy DHCP w routerze to zyskuje sie lepszy ping tak mi powiedział dostawca neta.

No to teraz już jaśniej się zrobiło… Tak, musisz wyłączyć na swoim urządzeniu DHCP - ale to i tak pomijalna kwestia, możesz go całkowicie pominąć. Potrzebujesz innego routera.

PS Twój dostawca to debil, albo robi z Ciebie debila.

No dobra, mogę wyłączyć, ale wtedy się dzieje to co już opisywałem. Czyli generalnie co? Nie da się? Musi zostać na włączonym?

To jest antena czy AP? Jakim kablem podłączasz do routera?

wez po prostu wylacz te dhcp i ustaw na stale ip na tych kompach innych takie samo ip i te same parametry co z dhcp.Te parametry w windows mozesz chyba sprawdzic poleceniem ipconfig /all ,kopiujesz to do notatnika na kazdym z kompow pozniej wylaczasz dhcp ,wklepujesz to samo ip brama maska i powinno dzialac.

Nie, nie powinno działać.

to ja nie wiem,to może niech włączy te dhcp skoro nic nie da rady zrobic

Zacznijmy może od tego, żeby autor wątku opisał DOKŁADNIE cały sprzęt, który dostał od dostawcy internetu (marka, model, kable). Może też wrzucić zdjęcie. Pisał już o tym @roobal.

Nie będzie mu działać, bo będzie konflikt serwerów DHCP.