Jak ustawić router pod serwer CS?

Witam.

Mam takie małe zapytanie. Mam router D-Link DIR-300, internet 4Mbps. Z routera kablem idzie internet do stacjonarki, ja natomiast mam połączenie WiFi z laptopem. Chciałbym postawić serwer i pograć ze znajomymi (Steam, Dedicated Server), jednak nie wiem, jak to zrobić, gdyż wpisując komendę status w konsoli wybija mi IP wewnętrzne (192.168.0.100 dokładniej) i nikt nie może się połączyć przez komendę connect xxx.xxx.xxx.xxx:27015.

Wie ktoś może, jak to ustawić poprawnie?

Proszę o poradę krok po korku, nie jestem w sieciach mocny :wink:

Musisz wejść w ustawienia routera i tam w NAT dodać port, na jakim działa DS (czyli np 27015). Gdy to odpowiednio skonfigurujesz, wejdź na jakąś stronę, która pokaże jaki masz adres IP. Kopiujesz go, dodajesz po dwukropku numer portu i wysyłasz znajomym. :wink:

Mam tylko takie coś w opcjach routera, gdzie więc to mam wpisać?

Zaznaczasz krateczkę i piszesz w tych kolumnach poniżej. Nazywasz np Dedicated Server, IP Adress- wpisujesz IP routera, Application Name- szukasz hlds albo wyszukujesz (nie wiem jak to jest w tym Twoim routerze), Port 27015-27015, Traffic Type- UDP.

W moim TP-Linku opcje dla HLDS są już skonfigurowane- wybieram z listy i dodaję, może u Ciebie też tak będzie. :slight_smile:

Nie mam tam HLDS, mam tam FTP, HTTP, HTTPS, DNS, SMTP, POP3, Telnet, IPSec, PPTP, DSC-1000, DSC-2000/DSC-5300, i2eye. I nie wiem, co mam wybrać.

Próbuję dodać takie dane:

Name - Dedicated Server

IP Address - próbowałem 192.168.0.1 oraz mój normalny adres (wyświetlany np. na mojeip.net), ale ani jeden ani drugi nie trybi)

Port - 27015-27015

Computer Name - mój komputer (laptop)

Traffic type - UDP

I nie przyjmuje tego IP w ogóle.

A próbowałeś jeszcze wpisywać to wewnętrzne IP 192.168.0.100 ? Jeśli nie zadziała, to innego rozwiązania już niestety nie znam, bo żadnego D-Linka nie miałem. Może ktoś z forum ma ten router, to wypowiedziałby się więcej. Ewentualnie poszperaj po necie bądź instrukcji coś na temat przekierowywania portów dla tego modelu.

Też nie mogę się podłączyć :confused: