Jak ustawić roździelczość 1920 x 1080?

Witam Wszystkich,

Kupiłem telewizor SONY KDL-40D3500, który obsługuje roździelczość 1920 x 1080. Kupiłem również kabel aby podłączyć do niego laptopa. Mam pytanie jak nastawić, aby rzeczy wyświetlane na telewizorze były w rozdźielczości 1920 x 1080 ? Nie mogę znaleźć takiej opcji oraz programu do tego. Proszę o pomoc. :frowning:

Jeśli twoja karta graficzna nie obsługuje takiej rozdzielczości to może być problem - podaj model notebooka. Wszelkie ustawienia , których potrzebujesz winny być w opcjach sterowników karty graficznej. Raczej nie będziesz potrzebował programu zewnętrznego.Aha, jaki dokładnie kupiłeś kabel?

Pozdrawiam :wink:

No to tak mam notebooka Toshiba M70-131 i kupiłem kabel VGA :smiley:

No czyli nie powinno być większych komplikacji - podpinasz kabelek i w ustawieniach sterownik powinien Ci wykryć telewizor, a żeby wysłać na niego obraz możesz po prostu wykorzystać kombinację F+Fx, gdzie Fx, to któryś z klawiszy F np F1, F8, F7. Musi to być ten klawisz na którym są 2 monitorki, naciśnięcie jego wraz z klawiszem funkcji umożliwia przerzucanie obrazu, zresztą wszytko masz ładnie opisane w instrukcji.

Pozdrawiam :wink: