Jak ustawić sieć-dostęp do rejestratora z zewnątrz

Witam

mam konkretne pytanko jak ustawić router w firmie (konkretnie: Asus RX3041) abym można było z domu mieć dostęp do rejestratora.

Konkretnie:

rejestrator ma podpiętych kilka kamer i cały czas nagrywa, ale chcę mieć możliwość podglądu z tych kamer siedząc sobie w domu co się dzieje w firmie.

firma ma internet z pilickiej pod który jest podpięty ten router a pod niego, trzy komputery i ten rejestrator

będąc w firmie bez problemu mogę połączyć się z tym rejestratorem i mam pełen dostęp do każdej z kamery ale już w domu nie wiem jak to zrobić.

Nie wiem jak to jest w pilickiej czy mają stałe ip czy zmienne, wiem że trzeba tylko ustawić jakieś przekierowanie w tym asusie aby z zewnątrz można było wejść, ale co gdzie i jak to już dla mnie czarna magia…

i tu mam pytanko co muszę ustawić w ruterze abym mógł bez problemowo połączyć się z rejestratorem.

jeśli jest zmienne ip to co muszę zrobić aby łączyć się nie znając aktualnego ip pilickiej (jeśli jest zmienne) i jakie ustawienia (i przede wszystkim gdzie to ustawić) w routerze.

Na komputerze w firmie używam programu: CMS Lite przez który mam dostęp do tych kamer.

Dorzucam link z manualem do tego routera:

http://files.wl500g.info/asus/rx3041/manual/

Ogólnie jest to dla mnie czarna magia więc proszę was o pomoc

Z góry dzięki.

Witam. Zapoznaj się z tym programem TeamViewer co prawda do zastosowań komercyjnych płatny ale działa niezawodnie.Do łączenia się z komputerami w każdym rejonie świata,jedyne co musi być spełnione to program musi być wgrany i uruchomiony na każdym kompie z którym mamy zamiar się łączyć.Ja tam jestem zadowolony.Pozdro

http://www.google.pl/search?q=TeamViewe … =firefox-a

ale mi nie chodzi o łączenie się z komputerem ale REJESTRATOREM… a w nim nic takiego nie zainstalujesz! !!

Ten rejestrator podłączony jest pod kompa?Chyba iż się mylę.

Na komputerze w firmie używam programu: CMS Lite przez który mam dostęp do tych kamer.

To zainstaluj ten program na swoim kompie nawet na próbę skoro tu cytat wyżej.

Witam,

Na początek ustalmy fakty:

Rozumiem, że kamery i rejestrator są urządzeniami sieciowymi, a nie analogowymi? Wszak piszesz, że podłączone są do routera?

Rozumiem również, że program łączy się z rejestratorem poprzez jego adres IP?

Przede wszystkim musisz ustalić na którym/których portach działa Twój rejestrator, potrzebny również będzie adres IP rejestratora.

Numery portów znajdziesz w menu samego rejestratora, możliwe również, że znajdziesz je w programie, którym się łączysz z rejestratorem.

Musisz zalogować się do routera, następnie przejść do zakładki NAT i dalej Virtual Server:

W pole Private IP wpisujesz adres IP rejestratora

W pole Private Port wpisujesz numer portu, na którym działa rejestrator.

W pole Public Port wpisujesz numer portu pod jakim rejestrator ma być dostępny w sieci publicznej (dla nie komplikowania sprawy proponuję użyć takiego samego numeru jak dla portu prywatnego).

W polu Type wybierz sobie dla pewności opcję Both - zapewnia to obsługę zarówno protokołu TCP jak i UDP.

Uaktywnij regułę zaznaczając opcję Enabled.

Jeśli rejestrator działa na jednym porcie, wystarczy w routerze dokonać jednego wpisu, jeśli więcej dla każdego portu trzeba zrobić osobny wpis.

Czy Twoje firma ma statyczny czy dynamiczny adres IP możesz sprawdzić logując się do routera, sprawdź jaka opcja jest wybrana w zakładce WAN, lub co pokazuje się w statusie.

Jeśli masz stały adres IP to już po kłopocie (oczywiście rozważam przypadek, w którym łączysz się z rejestratorem za pomocą adresu IP). W domu instalujesz ten sam program i podajesz adres publiczny Twojej firmy (nie prywatny rejestratora).

Jeśli masz dynamiczny adres IP to możesz założyć sobie darmowe konto DDNS, np na stronie www.dyndns.org.

Następnie logujesz się do routera, idziesz do zakładki UPnP i DDNS, włączasz funkcję i uzupełniasz pola parametrami użytymi podczas zakładania konta.

W programie, z którego łączysz się z rejestratorem, podajesz w tym przypadku nazwę domenową, którą stworzyłeś (nie adres IP).

Mam nadzieję, że powyższe informacje będę pomocne. :wink:

Nie. Rejestrator jest podpięty kabelkiem RJ45 do Asusa RX3041

Nie dokładnie. Rejestrator i kamery tworzą normalny system monitoringu przemysłowego.

Kamery (normalne kamery nie takie do komputera) np:

http://monitoruj.pl/cctv/854-vacc-1570h.html

spięte są z rejestratorem (Aper) np:

http://monitoruj.pl/cctv/2780-pdr-xm3008.html

a on ma możliwość podpięcia kabelka RJ45,

tak wpisuję w programie CMS Lite zainstalowanym na komputerze w firmie ip przydzielone automatycznie po wpięciu go do asusa i ustawieniu w rejestratorze na ip dynamiczne, ip ustalił mu na 192.168.1.5

w programie automatycznie dodało się za ip 192.168.1.5:70000 (dokładnej liczby po dwukropku nie pamiętam - coś ala takiego ;-))

Co do reszty jutro sprawdzę, bo akurat nie mam zdalnego dostępu do tego asusa, coś chyba jest zablokowane.

Prawdopodobnie masz w ACL (Access Control List) ustawiony dostęp do panelu administracyjnego routera tylko z sieci LAN. Żaby poznać czy IP jest zmienne to najprościej sprawdzić czy masz ustawioną opcję Dynamic IP.

Pozdrawiam!

a jak jest ustawione PPPoE

Skoro PPPoE to pewno jakaś Neostrada, Netia czy też inny twór na liniach telefonicznych?

Wtedy:

Pilicka…

Niby ma cały czas ten sam ip ale nadal nie mogę się połączyć…

  1. Poszukaj w programie przez który się łączysz, może wymaga otworzenia więcej niż jednego portu?

  2. Upewnij się że w programie na domowym komputerze podajesz adres publiczny firmowego routera i odpowiedni numer portu.

  3. Sprawdź czy router w firmie nie blokuje połączeń z sieci WAN, puść z domu pinga do adresu publicznego routera w firmie, włącz funkcję zdalnego zarządzania i spróbuj zalogować się przez www do routera z domu.

To może też zależeć od czasu dzierżawy adresu. Sprawdziłeś ACL, o którym pisałem czy masz ustawiony dostęp spoza LANu?

Nie mylisz przypadkiem z PPPoA?

Pozdrawiam!

Nie! Przypadkiem nie mylę się.

Po pierwsze bolek15 pisał w tym poście, że ma w firmowym routerze ustawiony protokół PPPoE.

Po drugie ustrojstwo typu Neostrada chodzi zarówno na PPPoA jak i na PPPoE i zależy to przede wszystkim od parametrów linii telefonicznej!

pppoa.jpg

pppoe.jpg

P.S.

Nie wierz we wszystko co w zobaczysz w telewizji i co przeczytasz w sieci…

To nie jest Neostrada… tylko PILICKA - taki operator telefonii dający też internet - dobry jeśli nie ma się dostępu do łączy tp lub czegoś innego lepszego…

Nie:

http://files.wl500g.info/asus/rx3041/manual/

strona 34 zaznaczone jest PPPoE

Idąc dalej:

na stronie 47 dodałem pozycję pierwszą

Private IP: 192.168.1.5

Private Port: 7000

TYP: Both

Public Port: 7000

Comment: nic nie wpisałem

zaznaczyłem Enabled

strona 53 – Access Control — o ten ci chodzi???

a gdzie coś takiego się ustawia…

chyba że chodziło ci o stronę 42-43??

Pozdrawiam…

Tak, tam ustawiasz możliwość dostępu do panelu konfiguracyjnego.

Pozdrawiam!

Dzięki wszystkim za pomoc - jakoś się udało

Ładnie łączy się z rejestratorem.

ale musiałem troszkę zmienić…

chyba ten asus jest troszkę felerny… jak jest za dużo podpiętych do niego kabelków to nie wszystkie mają neta…

ale to już olewka… podpiąłem rj45 z rejestratora na pierwsze miejsce w asusie.

Oraz zmieniłem w Access Control - na enable (Client Filters)

i dodałem dwie zależności dla ip: 192.168.1.5 dla konkretnego portu (rejestratora) i 192.168.1.1 dla innego portu dla dostępu do menu asusa ale to nic nie dało… i tak nie da się dostać do konfiguracji tego asusa… ale nie chce mi się bawić więc olewka… szczerze mówiąc już mi jest to niepotrzebne…

Które pomogło to nie wiem - ważne ze działa.

a i zmieniłem program bo nie zauważyłem ale CMS Lite to śmiga tylko w sieci wewnętrznej ale jest jeszcze EMS dający obsługę z dowolnego miejsca na świecie ;-)…

Teraz siedząc w domu przy kompie mogę sprawdzić co się dzieje w zakładzie mając podgląd z każdej kamery…

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam.