Jak ustawić szybkość dźwięku audio do video

Witam mam takie pytanie posiadam film w formacie blu-ray zrobiłem konwersję jego do formatu dvd w formacie Pal z szybkością 25k/s i formatem obrazu 16:9 do czego zmierzam plik audio który chcę dodać jest w formacie wav.

Czy jest taka opcja aby przy eksporcie pliku audio w wyżej wymienionym formacie można było ustawić opcje na przykład 25 klatek na sekundę lub opcję w systemie Pal na przykład w Nero SoundTrax pod programiku w Nero 12 Platinum gdy się okazuje że plik audio po dodaniu do obrazu w formacie dvd niestety jest krótszy o prawie 7 minut.

Może trzeba ustawić FPS tylko jak tego dokonać w tym Nero i potem eksportować pliki audio aby już pasował do pliku video w formacie Pal , będę wdzięczy za pomoc i instrukcję w jaki sposób można tego dokonać jeśli rzecz jasna jest w ogóle taka opcja.

Jakie atrybuty ma ten plik wav (częst.próbkowania itp) ?

Plik jest w formacie wav mam wielkość 559 MB , długość 1g 41m 55sek a szybkość transmisji bitów to 768kb/s jak mam sprawdzić czy jest to 44 kHz lub 48 kHz bo we właściwościach pliku jest tylko to o szybkości bitów nic poza tym.

Może będzie lepiej tak jak wytłumaczę w czym problem tkwi , cały film który jest w formacie dvd i systemie Pal gdzie został on przekonwertowany z formatu Blu-Ray ma tylko ścieżkę dźwiękową w formacie DTS w jakim programie można zrobić tak aby zaimportować cały film wraz z tą ścieżką a potem tylko eksportować plik audio w postaci AC3 5.1 lub żeby od razu rozdzielił na 6 niezależnych kanałów ten dźwięk do postaci WAVE hmmm…???

Będę wdzięczny za pomoc jak można by dokonać tego przedsięwzięcia.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/335852-zmiana-dts-na-ac3-w-mkv/   https://www.google.pl/search?q=dts+ac3+converter&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-beta&channel=sb&gws_rd=cr&ei=xdfdUr7DAYfqswbbsYHgAg