Jak ustawić telefon w PlusGSM, aby korzystał z pakietu Inter


(fastman92) #1

Jak ustawić telefon w PlusGSM, aby korzystał z pakietu Internet? Ostatnio wykupiłem do mojego telefonu pakiet Internet 20 MB i po wejściu w internet, zamiast korzystać z pakietu kasa mi leciała z konta. Chciałbym, aby tym razem pakiet zadziałał.

Jak ustawić moją Nokie 6610i?


(Msprungk) #2

Na stronie Plusa masz dokładnie wszystko opisane łącznie z automatyczną konfiguracją Twojego telefonu


(Barteek) #3

Tylko że dla tego modelu telefonu nie ma opcji Internet GPRS, który jest niezbędny do połączenia się z internetem wykorzystując dane z pakietu.


(Msprungk) #4

Należy wybrać opcję WAP GPRS


(Mariusz9a) #5

To wtedy nie będzie korzystać z pakietu. Musi być APN Internet i koniec. Inaczej pakiet nie będzie działać!


(Msprungk) #6

http://iplus.pl/indywidualni-potrzeby-c ... .html#info

...i wszystko jasne. Trzeba ruszyć głową


(Mariusz9a) #7

MarS , jesteś klientem Plusa czy tak tylko wygrzebałeś coś do Internetu na ich stronie? fastman92 wykupił pakiet internetowy i chce z niego korzystać a nie włączać iPlusa na telefonie...


(Msprungk) #8

mariusz9a ,

Czym się według Ciebie różni "pakiet internetowy" od "iplusa"?


(Mariusz9a) #9

Choćby tym, że pakiet internetowy jest dostępny dla wszystkich, iPlus tylko dla klientów abonamentowych (oczywiście dla usług dodawanych do telefonu). Do korzystania z pakietu Internetowego wymagane jest łącznie się przez profil "Internet", do iPlusa nie. Pakiet ma wartość 20, 50 lub więcej MB (w zależności od oferty), iPlus ma limit zgodny z cennikiem a jego ceny zaczynają się od 60zł/m-c i limitu 1GB, po czym nadal korzystamy z niego w ramach stałej opłaty miesięcznej ale po mniejszej prędkości.

Różnic jest wiele. IPlus to nie pakiet internetowy! IPlus to stały dostęp do Internetu za pewną miesięczną opłatę. Jedyne co łączy iPlusa z pakietem internetowym to, to że oba są wykorzystywane do wymiany danych.


(fastman92) #10

MarS , Masz telefon w PlusGSM? Chyba nie.

Niedawno właśnie miałem konfig WAP GPRS, to straciłem 10 zł. :o Wiem właśnie, że na stronie konfiguracji nie ma Internet GPRS do mojego telefonu, więc dlatego się pytam. W takim razie jak 6610i ustawić manualnie, aby efektem był działający pakiet GPRS w telefonie?