Jak ustawić telewizor pod komputer

Witam

Kupiłem ostatnio ten upragniony telewizor Samsung 32a551 i kabel hdmi/dvi 5 metów z pozłacanymi wtykami.

I teraz mam pytanie jakie ustawienia zastosować bym :

mógł grac w PES 9 na na telewizorze w FULL HD no i bym mogł też korzystac ten telewizor jako monitor gdy np leze na łozku itp itd

co do monitora to MultiSync 75F 17 cali

a maz karte graficzna full HD??? pierwsza sprawa…xd

ale pes od razu odpada w full HD dlatego że w pes-e nie ma wyższej rozdzielczości niz 1280/720 …

po drugie ,xd Komputer sam rozpozna do czego jest podpięty i pokaże Ci odpowiednie rozdzielczości.

nie masz tak???

po trzecie nie klonuj obrazu ,tylko ustaw jako drugi monitor :PP ustaw rozdzielczość dla telewizora 1080p (1920x1080) …

albo po prostu podłaczyc sam tv bez monitora :smiley:

geforce galaxy 7600Gs nie wiem jak to jest … jak mam klona to lekko na dole robi sie pasek przezroczysty i mnie to irytuje … a jak zrobie dual viev to nie moge grac ;// bo chce by głownym był monitor …a w tym czyms musze zjezdzac na prawa strone i dopiero cos moge robic i nie podoba mi sie to ; 0 … ; //

a i pytanie jest jaka róznica pod ktory port HDMI podepne ? bo mam podlaczony pod 2

a mam 3 :wink: 1 i 2 mam z tylu a trzeci z boku panelu

Podłącz pod inne wejscie hdmi - pierwsze albo trzecie ,xd

Pamiętaj o odświeżaniu i rozdzielczośći! !!

a jak ustawisz jako drugi monitor tv (dual viev),ustaw rozdzielczość odpowiednia dla tv :PP np 1360x768

A na klonie zmien rozdzielczość 1024/768 i powinno być dobrze …xd

Z doświadczenia wiem, że najlepiej podłączyc TV do kompa jako jedyny monitor.

a na przyszłość najlepie podłączyc tv i pc za pomocą kabla DVI-DVI(D-Sub - D-Sub przez przejściówke )

Dzięki takiemu połączeniu telewizor jest wykrywany jako monitor i masz full uopcje w ustawieniach karty graficznej.

czyli zrobilem błąd kupując hdmi - dvi ? ; ///

ale przez ten kabel co teraz masz nie wykrywa ci ałtomatycznie tv ,dziwne ,

i co ustawiłeś ???

wykrywa jest okej ;-))) tylko nie wiem jak zrobić by na klonie nie robił mi paskow na ekranie a na dualu nie da sie grac na TV jedynie w okienku a to juz jest bzduuuuuuuuuura

:stuck_out_tongue: