Jak ustawić transfer plików między Win 7 a XP

Witam, jak w temacie, jak ustawić ten transfer, oczywiście przez wifi, niestety niczego sensownego nie znalazłem w necie, z komputerem z win 7 połączyłem się bez problemu, ale z komp z systemem XP niestety nie mogę, ustawiłem Grupę Roboczą na obu komputerach, lecz nadal się nie widzą.

Proszę o jakieś podpowiedzi w tej sprawie.

Pozdrawiam

Zgodnie ze wskazówkami kreatora , utwórz grupę roboczą, ustawienia sieci domowej z automatu przenieś na pendrive, przenieś pendrive na drugi komputer zainstaluj.

Mam to zrobić z poziomu win 7 czy XP?

Osobiście robiłem z poziomu XP, choć zalecane jest z nowszego systemu na starszy. Win 7 prawdopodobnie

uzna , że plik nie jest kompatybilny z systemem, ale mimo tego rozpakuj go i powinno zadziałać.

Jeśli nie da rady, zrób to odwrotnie

Napisz jeszcze, jak masz podłączone komputery do sieci, obydwa na wi-fi ->tworzysz sieć bezprzewodową

A gdzie w XP mam utworzyć tą grupę domową?

W 7 nie znalazłem nic takiego co pomogło by mi to zrobić, Mam router TP-Link i oba komp idą po wifi

Moje miejsce sieciowe->Zadania sieciowe->Konfiguruj sieć bezprzewodową w domu lub w małej firmie.

Dzięki za pomoc reos , zrobiłem tak jak mi podpowiedziałeś i wszystko działa.

Pozdrawiam

Cieszę się, od tego mamy Forum.

Mała podpowiedź w temacie. Teraz możesz udostępniać nie tylko pliki, ale i drukarki. To znaczy, że drukarkę masz podłączoną do jednego komputera, ale drukować możesz również z tego drugiego poprzez własną sieć.

Wystarczy udostępnić drukarkę w sieci.

Zapytam z racji tego ze laptop jest urządzeniem typowo mobilnym chociażby w domu, czy możliwe jest ustawienie transferu plików po skrętce? aktualnie prędkość po WIFI waha się między 1 a 1,5 MB/s, wydaje mi się, że po kablu było by o wiele szybciej, chodzi mi tu o pliki o rozmiarze kilku GB, ponieważ kopiowanie z jednego na drugi trwa ok 90 minut dla pliku około 7 GB, więc troszkę długo, czy jest na to jakiś sposób?

Po podłączeniu laptopa do stacjonarnego z XP, stacjonarny widzi laptopa, pokazuje że jest nowe połączenie lokalne, ale nie widzi go laptop.

Cześć

Obejrzyj prezentację:

http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html

Jest tam pokazany sposób na połączenie dwóch komputerów co prawda działających pod systemem Windows XP ale zasada działania na nowszych jest ta sama.