Jak ustawić tryb AV w starym TV

 Cześć.

kupiłem sobie ps2, podłączam do TV, ale zapomniałem jak sie ustawia AV jest To Goldstar ArtB. Bardzo stary telewizor. Nie mam do niego pilota.

Ma ktoś jakiś pomysł jak ustawić taki tryb .:slight_smile:

Kupić  pilota uniwersalnego  i  włączyć tryb AV. 

 

Podłączyć  konsolę  do   TV " pełnym" kablem EURO wówczas  po włączeniu konsoli   TV  samoczynnie  przełączy   się  w tryb   AV.

Te starsze głupieją na takim automatycznym przełączaniu. Na kanał AV przełącza się zazwyczaj z poziomu pilota (AV/Video/Game/input etc.) Natomiast kabel RGB i tak polecam zakupić, bo znacznie poprawia obraz (kolory, ostrość).

No raczej zakupie pilot uniwersalny. Podpiąłem teraz DVD kablem EURO-EURO I automatycznie mi się włączył tryb AV, czy jest szansa aby ten tryb jakoś zapisać ?

tak.

Mógłbyś mi w tym pomóc bardziej bardzo mi na tym zależy :slight_smile:

Potrzebujesz takiego kabla jak ten RGB Euro

http://allegro.pl/kabel-euro-rgb-do-tv-ps3-ps2-psx-robson-i3768935627.html

czyli są dwie opcje albo kabel RGB Euro lub pilot uniwersalny tak ?

która opcja będzie bardziej pewniejsza ?

Skoro DVD ci się automatycznie przełącza na AV, to konsola też się przełączy bez problemów. Poza tym taki kabel poprawia jakość obrazu, więc powininieś go mieć bez względu czy masz pilot czy nie. Niejako obowiązkowy zakup każdego posiadacza konsoli retro:).

OK dzięki, już zamawiam :slight_smile:

Zakupiłem, właczas ps2 jest tryb AV ale nie ma obrazu ■■■. Na innym TV działa.

proszę o pomoc

Ale co jest na ekranie? Masz dwa gniazda SCART/EURO w TV?

na ekranie jest czarny obraz tryb AV. Mam tylko tylko jedno gniazdo. 

To jak to jest, że DVD Ci działał (może też już nie działa), a PS2 nie. A jednocześnie PS2 z tym kablem działa na innym TV?

Powiem Ci tak.

DVD bez problemu działa gdy go włącze(nawet dzisiaj sprawdzałem)

kupiłem ten kabel do PS2 właczam, mam tryb AV i tyle zero obrazu ani dźwięku z konsoli.

Podpiąłem na tym kablu do innego TV i działa faktycznie jakość jest lepsza.

No ale to powinno działać/

kupiłem nowy telewizor, to bylo jedyne rozwiązanie :smiley: