Jak ustawić wejście liniowe jako wejście mikrofonu

Witam,

 

mam już jeden mikrofon podłączony do wejścia mikrofonu. Teraz podłączyłem drogi, ale niestety nie widzę go na liście. Oczywiście ten pierwszy mikrofon działa dobrze. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki do dźwięku. Niektórzy pewnie mogą zmienić urządzenie poprzez  Menedżer Realtek HD audio klikając dwa razy na kolor wejścia, ale niestety u mnie to nie działa. Dołączam ss:

 

52092369790582426690.png

 

66114152727967424662.png

 

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam,

jakubgross

A twoja karta dźwiękowa ma w ogóle taką funkcjonalność (2gi mic z liniowego)?

W Realtekach można załączyć panel, który pojawia się po wsadzeniu wtyczki i pozwala wybrać np. wejście linowe/centralny, sub./inny kanał dźwięku 7.1. Jeśli na tej liście nie będzie mikrofonu, to nie liczyłbym że to będzie możliwe.

A jak wypniesz mikrfon z czerwonego, to możesz użyć niebieskiego i tam go wpiąć (dalej mając jedno wejście mik widoczne w systemie)?

Nwm, ale mam wejście liniowe, mikrofonu i mikrofonowe.

 

??

Gdzie niby masz te dwa wejścia?

Chyba taki numer nie przejdzie, aby system widział dwa mikrofony? w niektórych Realtekach można zmienić ewentualnie gniazdo w przypadku uszkodzenia, czyli tylko jeden podpięty mikrofon w danej chwili do panela tylnego lub przedniego?

 

Ewentualnie mikrofon na USB może zadziała i będzie wybór?

 

Edit:

 

Spróbuj może z rejestrem,ale to zmiana portu, a klonowanie?

 

http://www.reaper-x.com/2012/02/13/how-to-remap-retasking-realtek-onboard-jacks-ports/

A co jak bym kupił kartę dźwiękową na USB?