Jak ustawić wentylator na 100% w laptopie?

Witam!

 

Tak jak w temacie, mam popularnego HP DV6, który bardzo się grzeje. Układ był czyszczony, kawałek obudowy wyciąłem, kupiłem dobrą podkładkę pod laptopa, a pasta to silver arctic 5.

 

Otóż podczas grania mam ponad 100C na GPU, ale już przy 95C wentylator pracuje jedynie na 30%… Chciałbym więc ustawić od samego początku wentylator na 100%. SpeedFan nic nie widzi.

 

Pozdrawiam

 

PS: Proszę tylko nie prosić o screeny z HW czy mówić, że tak ma być, mnie interesuje praca na 100% :slight_smile:

Jeśli mnie pamięć nie myli, to HP dodawał taki mały sofcik do tego sprzętu: CoolSense. Inna sprawa, że temperatury o których piszesz, oznaczają że albo już masz uszkodzony system monitorowania systemu, albo ogłupiają go dodatkowo modyfikacje, albo - jeśli to używany laptop z “drugiej ręki” - przeszedł już proces reballingu i właśnie zmierza ku końcu swego żywota. Tak czy siak - IMHO podkręcenie wiatraka nic tu nie wniesie.

Uwierz mi, że jest naprawdę gorący podczas wysiłku, tak więc nawet zewnętrzne termometry pokazują podobne temperatury [z rzędu 90 stopni].

A czy ja napisałem że Ci nie wierzę? Jeszcze z rok temu miałem z tuzin DV6 / 7 które umarły z przegrzania, część poszła do reanimacji przez reballing, ale to pomogło tylko na krótko. Zresztą net jest pełen opisów problemu z temperaturami w tych HP. Tak czy siak - zrobiłeś wiele by mu ulżyć, i podkręcenie wentylatora IMHO nic nie da.

No cóż ok, całe szczęście mój jeszcze nie miał reballingu :slight_smile: Po podwyższeniu go o ok. 3cm nad powierznię z całej strony sprawiło, że cały się schłodził do 70C, więc nie jest jeszcze tak źle, mam nadzieję, że z rok, max 2 jeszcze podziała, a potem może się przegrzać.

 

Pozdrawiam [dobranoc]

Przetnij żółty kabel od wiatraka to wskoczy na 100% obrotów, mam tak u siebie :wink: