Jak ustawić wiatraczki w obudowie? pomoc

Witam, proszę o pomoc w sprawie rozmieszczenia wiatraczkow i w którą stronę jest ustawić. Posiadam 1 wiatraczek który jest z obudową w zestawie (obudowa to tahttp://allegro.pl/obudowa-komputerowa-zalman-t3-usb-2-0-usb-3-0-i5846274959.html) dziś zamierzam dokupić jeszcze dwa i pytanie gdzie je przykręcić i w którą stronę ma być odwrócony(na przykładzie mojej obudowy).

proszę o pomoc i dzięki za odpowiedzi

 

 

 

Model obudowy i wentylatorów podaj.

Wiatraczki jeszcze nie wiem jakie ale muszą być 120mm (myślałem o AAB) a model obudowy tohttp://allegro.pl/obudowa-komputerowa-zalman-t3-usb-2-0-usb-3-0-i5846274959.html

 

 

 

 

Tak ma wyglądać cyrkulacja http://static12.insales.ru/files/1/4255/823455/original/Zalman_zm-T3-1.jpg

Jeśli nie zależy Ci na wysokich parametrach przepływu powietrza czy niskiej głośności to wentylatory aab mogą być.

sprawdź pw :slight_smile:

Kontynuuj wątek w temacie aby inni także wiedzieli o czym się rozmawia. 

Skup się aby był przewiew od przodu do tyłu. Wentylatorów na bok bym nie polecał bo zakłócą dobry przepływ powietrza, szczególnie że zasilacz montowany masz na dole więc praktycznie wcale nie nagrzewa obudowy. Jeśli grafika także miałaby wylot powietrza na zewnątrz to 2 wentylatory będą w zupełności wystarczające. Dodatkowo jeśli będziesz miał chłodzenie box to ono b.dobrze rozprasza ciepło z praktycznie całej płyty głównej.

Możesz poczytać o obiegu pozytywnym, negatywnym to może jeszcze na tej podstawie wprowadzisz ewentualnie jakieś modyfikacje. 

 

Czyli rezygnuje z wentylatora na klapie i w to miejsce dwa po prawej które wieją w kartę graficzną i jeden na tylnej ściance który usuwa ciepłe  powietrze ze środka?

Przód i tył polecałbym ci założyć tylko. To mała obudowa. Tył masz załatwiony, na przód wrzucasz 120mm i na pewno nie musisz martwić się o wysokie temperatury w budzie.

Aha czyli trzeci jest już zbędny?

Jeśli już to na dole czy na górze zależnie gdzie masz możliwość możesz dołożyć jeszcze gdybyś się uparł, ale wg mnie jest to całkowicie zbędne. Na bok nie montuj żadnego. 

Najważniejsze żebyś więcej wciągał niż wyrzucał, tak aby wewnątrz obudowy było nieco wyższe ciśnienie niż na zewnątrz i nie wciągała kurzu.

Przed kurzem mam specjalnie osłonki a wentylator wybrałem ten http://allegro.pl/aab-silent-jet-fan-12-15-lopatek-65-wydajny-pwm-i5685699241.html